Férfi kézi MK: a Veszprém 42, a Szeged 32 gólt szerzett

2013.01.30. 19:37
Az MKB Veszprém jutott be elsőként a férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjébe, miután idegenben 42–16-ra legyőzte a másodosztályú Tatát.

Az azonos osztálybeli csapatok párharca két mérkőzésen dől el, így a Pick Szeged bár 14 góllal nyert hazai pályán a Gyöngyös ellen, még nem jelenthető ki, hogy tagja a négyes döntőnek. A Tisza-partiaknál ezen a találkozón mutatkozott be Marko Lasica, a montenegrói válogatott jobbszélső egy gólt szerzett új csapatában.

FÉRFI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
TATAI AC–MKB VESZPRÉM 16–42 (10–20)
Tata, 400 néző. V: Hargitai, Pelkovits.
TATA: Czérna – Endrédi 1, Szám 4, Kanyó Balázs 3, Szabó 1, Basky 3, Lehőcz 1. Cs: Hajdú, Varga, Melhardt, Zeck 1, Sütő, Vadász 2, Varga. Mb. edző: Kuzma Norbert.
VESZPRÉM: Alilovic – Iváncsik G. 6, Laluska 2, Chema Rodríguez 1, Terzic 6 (3), Sulic 5, Kisék 1 Cs: Gulás, Pesic 5, Gulyás 5, Schuch, Iváncsik T. 2, Nagy L. 3, Dzsamali 6, Borbély. Edző: Antonio Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–1. 10. p.: 4–4. 20. p.: 9–5. 40. p.: 12–26. 50. p.: 13–32
Kiállítások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 4/3
Továbbjutott: a Veszprém
Kuzma Norbert: – Igyekeztem minél több játékosunknak lehetőséget adni, hiszen nem sokszor léphetnek pályára a Veszprém ellen. A fiúk igazi sportemberekként viselkedtek a múlt heti tragédia után is. A Veszprém ellen nyílt sisakkal játszottak, a pályán teljesítették, amiért kimentek. Egy lelkes csapat játszott a világ legjobbjai ellen.
Antonio Carlos Ortega: – Minden játékosunk pályára léphetett, és magabiztosan jutottunk a kupa négyes döntőjébe.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CSURGÓI KK 31–32 (14–13)
Tatabánya, 750 néző. V: Dobrovits, Tájok
TATABÁNYA: Szente – Pásztor 2, Harsányi 6 (3), Díaz 2, Pordán 4, Lele 9 (2), Törő 2. Cs: Kiss O. (kapus), Bodó 3, Kiss Á. 2, Dénes, Rossoni, Vaskó 1, Iváncsik Á., Nagy Sz. Edző: Debre Viktor
CSURGÓ: Wyszomirski – Miss 1, Szöllősi 5, Herbert, Borsos, Grebenár 2, Nagy M. 2. Cs: Pallag (kapus), Oláh 7 (1), Széles 1, Országh 2, Simon 5, Vadkerti 3, Katzirz 3, Cifra 1. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 6. p.: 3–3. 14. p.: 5–6. 20. p.: 10–8. 27. p.: 13–13. 37. p.: 17–19. 45. p.: 23–23. 57. p.: 29–32
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1
A visszavágót március 6-án játsszák.
Debre Viktor: – Küzdelmes mérkőzés volt. Az ellenfél magassági és erőfölényét nem tudtuk kompenzálni, de mindent megtettünk. Azért pozitívum is akadt, Díaz visszatérése és két fiatalunk bemutatkozása.
Imre Vilmos: – Vérbeli kupameccs volt. Sok mozgással jól oldottuk meg a támadójátékunkat, a védekezésünk viszont hagyott kívánnivalót maga után.

PICK SZEGED–B. BRAUN GYÖNGYÖS 32–18 (15–9)
Szeged, 800 néző. V: Hargitai, Markó
SZEGED: Mikler – Prodanovics 2, Ancsin 4, SULC 6, PRIBANIC 6, BUDAI 3, Vadkerti 1. Cs: Tatai (kapus), Zubai Sz. 1, Blazsevics 2, Larholm 3 (3), Laszica 1, Balogh Zs. 3 (1), Kekezovics, Czina, Nagy N. Edző: Skaliczki László
GYÖNGYÖS: Hudák – Gúnya, Oláh T. 3, Debreczeni 1, Koller, Doros, Gazdag 3. Cs: Tamási (kapus), Sándor R., SZABÓ P. 7 (1), Frey 2 (1), Sándor Á., Bakos D., Varsandán 1, Szalafai 1. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–2. 11. p.: 7–3. 19. p.: 10–4. 26. p.: 13–8. 36. p.: 19–11. 43. p.: 21–14. 54. p.: 28–16
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
A visszavágót február 19-én játsszák.
Skaliczki László: – A mérkőzés elején látszott, hogy többfelől jöttünk, a második félidőben látottakkal viszont elégedett vagyok.
Nagy Károly: – Hasznos hatvan percen vagyunk túl, a Szeged elsősorban gyorsaságban múlt felül bennünket.