Férfi kézi: a lengyelek öt góllal nyertek Szlovákia ellen

2013.01.05. 15:56
A lengyel férfi kézilabda-válogatott 30–25-re nyert a szlovákok ellen a Csehországban zajló Újévi Kupán. Az utolsó játéknap előtt a mieinkkel pénteken döntetlent játszó lengyelek állnak az élen a négycsapatos felkészülési tornán.

A második szombati mérkőzésen a lengyelek szinte végig vezetve nyertek Szlovákia ellen, így az első helyről várhatják a záró napot. Remek védekezésüknek köszönhetően 8–3-ra elhúztak a mérkőzés elején, és bár a szlovákok ezt követően 12–11-re felzárkóztak, a szünetre visszaállt az ötgólos különbség (16–11).

Tíz perccel a mérkőzés vége előtt Szlovákia ismét közel került az egyenlítéshez (24–22), de a lengyelek a hajrát ismét megnyomták, és végül sima győzelmet arattak.