Újabb sikerével döntős a magyar válogatott

2012.11.24. 16:55
Klivinyi ma is 5 gólt szerzett (Fotó: Mirkó István – archív)
A magyar női kézilabda-válogatott a második mérkőzését is megnyerte a kijevi Turcsin-kupán. Macedónia ellen 33–28-ra győzött Karl Erik Böhn együttese, így a csoport első helyén zárt.

A mieink az első mérkőzésükön 33–25-re kiütötték a házigazda Ukrajnát, így találkozó előtt az már biztos volt, hogy a magyar válogatott csak az esetben nem lesz csoportelső, ha legalább hét góllal kikap az első meccsét 34–29-re elveszítő Macedóniától.

Karl Erik Böhn együttese azonban semmit sem bízott a véletlenre, és már az első harminc percet követően magabiztos előnyre tett szert (20–11).

A második félidőben ugyan közeledett Macedónia, a győzelem azonban így sem forgott veszélyben, végül 33–28-ra nyert a magyar válogatott, amely így mindkét találkozóját megnyerve zárt az első helyen.

Folytatás vasárnap, az ellenfél Hollandia lesz, amely a másik csoportban jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőzte Oroszországot. Eredetileg 13 órától került volna sor a mérkőzésre, de a hollandok kérésére már 9.30-tól lejátsszák a találkozót.

NŐI KÉZILABDA, TURCSIN-KUPA (KIJEV)
B-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–MACEDÓNIA 33–28 (20–11)
MAGYARORSZÁG: Pastrovics, Kiss É. – Bulath 2, Görbicz 4, Klivinyi 5, Kovacsics 3, Kovacsicz 4, Orbán Adrienn 1, Rédei-Soós 2, Szabó V. 2, Szamoránsky P. 2, Szekeres 2, Szucsánszki 1, Tomori 1, Vérten 3, Vincze 1. Szövetségi kapitány: Karl Erik Böhn
MACEDÓNIA: Andrejeva, Naumoszka, Antuh – Atanaszoszka, Bajramoszka 9, Crvenkoszka 4, Deszpodovszka, Gjorgjievszka 1, Grozdanovszka 4, Mecseszka, Mitrova, Mladenovszka 1, Nikolics, Papudzijeva, Pecsevszka 7, Sterjova 2, Szazdovszki. Szövetségi kapitány: Gino Sztrezovszki
Hollandia–Csehország 33–18
A csoport végeredménye: 1. Hollandia 3 pont (59–44), 2. Oroszország 3 (57–48), 3. Csehország 0