Női kézilabda NB I: Mátéfi győztesen tért vissza Dunaújvárosba

2009.02.01. 02:10
A női kézilabda bajnokság 16. fordulójában a Békéscsaba hét góllal győzte le a Dunaferr együttesét. Mátéfi Eszter, a Dunaferr BL és Szuperkupa győztes csapatának oszlopa remekül felkészítette csapatát az újvárosi csatára, játékosai pedig lelkesen hajtották végre a kieszelt taktikát. A vendégek az ellenállhatatlan lövő Glusica Leposava vezérletével végig vezetve, magabiztosan győztek, visszavágva ezzel az őszi csabai egygólos vereségért. A két csapat helyet cserélt a táblázaton.

NŐI KÉZILABDA NB I

16. FORDULÓ
DUNAFERR NK–SONEPAR BÉKÉSCSABAI ENKSE 22–29 (10–13)
Dunaújváros, 400 néző. V: Medve, Tóth
DUNAFERR: Pisák – Tamás 4, Slakta 3, Tilinger 5 (1), Balogh 1, Laluska 1, VINCZE 6 (4). Cs: GYŐRI, Sirina (kapusok), Csuka, Erdősi, Sári, Azari 2. Edző: Imre Vilmos
BÉKÉSCSABA: Tóthová – Baross 1, Cifra 2, LEPOSAVA 11, Szekeres 3, RÁCZ 2 (2), KELEMEN 5. Cs: VERESS (kapus), Kocsis 1, Szögi 2 (2), Takács B. 1, Zsuzsa 1, Zsilák. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 8. p.: 2–4. 14. p.: 4–4. 22. p.: 6–9. 32. p.: 10–15. 43. p.: 17–18. 53. p.: 18–24
Kiállítások: 8 perc, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 6/4

Imre Vilmos: – Negyven percig egyenlő erők küzdelmét hozta a mérkőzés, a végjátékban hosszabb cseresor döntött.
Mátéfi Eszter: – Egyik szemem sír, a másik nevet. Nagyon szépen küzdöttek a lányaim.