Az MKB Veszprém visszahódította a bajnoki címet a Pick–Szegedtől

2008.05.23. 20:47
Visszavágott a tavaly elvesztett bajnokságért az MKB Veszprém a Pick–Szegednek, miután a döntő 5. mérkőzésén imponáló játékkal 34–24-re kiütötte a címvédőt, és ezzel 3–2-re megnyerte a bajnoki címért folyó párharcot. Az MKB Veszprém 16. bajnoki címét ünnepelheti.
Ünneplés felső fokon: újra Veszprémben a bajnoki serleg!
Fotó:Mirkó István

Elérkezett a döntés pillanata a férfi kézilabda-bajnokságban. Az előző négy mérkőzés nem hozott döntés: szikrázó összecsapásokon két veszprémi és két szegedi sikerről írhattak a tudósítók. A hangulatra az ötödik mérkőzésen sem lehetett panasz: a szurkolók a bemutatkozáskor "befűtötték" a veszprémi csarnokot.

Iváncsik Gergő kihagyott ziccerével kezdődött a mérkőzés, Nikola Eklemovics találata után azonban mindkét oldalon belelendültek a gólgyárosok. Marko Vujin volt az első duplázó (4–3), a Szeged pedig 4–4-ig tartotta magát.

Különösen a jobb oldal volt eredményes ekkor a hazaiaknál, Vujin mellett Iváncsik Tamás is megkezdte a gólgyártást: második gólja után már háromra nőtt a Mocsai-csapat előnye (8–5).

Magas színvonalú csata zajlott a parketten, indulatok nélkül. A szegediek mínusz háromról visszajöttek. Luka Zvizej, majd Daniel Andjelkovics találata is az egyenlítést jelentette a Tisza-partiaknak.

13–11-nél megrekedtek a csapatok, a veszprémiek tudtak előbb elmozdulni a lélektani pontról, és ezután magabiztos előnyt szereztek. Vujin újabb két gólja után 15–11-nél Vladan Matics időkéréssel igyekezett segíteni csapatán.

A 27. percben újabb fordulóhoz érkezett a már "hagyományos" Andjelkovics–Lusnyikov összecsapás. A szerbet könyöklés miatt piros lappal zavarták le a játékvezetők.

A Veszprém megtartotta előnyét és négy gólos fórral vonult szünetre (18–14).

A második félidőben is a hazaiak kezdtek jobban. Dejan Perics kiegyensúlyozottan, jól védett, Iváncsik Tamás élt a gyors indítás lehetőségével, és hatgólos előnyhöz juttatta csapatát (20–14).

Ettől a ponttól kezdve a hazaiaknak nem volt más célja, mint a különbség tartása - és erre nagyon ügyletek. A 40. percben Marjanac érkezett a szegedi kapuba, de a különbség tíz perc alatt jottányit sem változott.

Eklemovics gólja után a veszprémi közönség már a bajnoki címet ünnepelhette, és már a mérkőzés közben megkezdődött a fergeteges ünneplés. A veszprémiek örömét a hajrában növelte, hogy a mérkőzés utolsó pillanataiban „tízet számolhattak” a Szegedre.

Az MKB Veszprém győzelmével visszahódította bajnoki címét a Pick–Szegedtől, és a KEK után második fontos trófeáját nyerte a 2007–08-as szezonban.

A mérkőzésről szóló tudósításunkat ide kattintva olvashatja el!

FÉRFI KÉZILABDA, BAJNOKI DÖNTŐ

5. MÉRKŐZÉS
MKB-VESZPRÉM KC–PICK SZEGED 34–24 (18–14)
Veszprém, 3000 néző. V.: Dobrovits, Tájok.
MKB VESZPRÉM KC: PERICS – IVANCSIK T. 6, VUJIN 10 (3), EKLEMOVICS 5, Cosma, Ilyés 1, Iváncsik G. 3. Csere: Lapcevic 1, Gál 2, Sesum 2, Pérez 2, Markovics 1, LUSNYIKOV 1 (1). Edző: Mocsai Lajos.
PICK-SZEGED: Puljezevics – Ghionea 2, Djurkovics 2, Herbert 1, OSZMAJICS 1, Andjelkovics 3, ZVIZEJ 12 (3). Csere: Marjanac (kapus), Krivokapic 1, Petrea, Bendó, Sutka, Bajusz 1, Vadkerti 1. Edző: Vladan Matics.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–2. 8. p.: 6–4. 10. p.: 8–5. 15. p.: 9–9. 26. p.: 15–11. 29. p.: 16–14. 36. p.: 20–14. 40. p.: 22–16. 47. p.: 25–18. 53. p.: 29–22. 56. p.: 32–23
Kiállítások: 18, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Marko Vujin: – Végtelenül boldog vagyok, hogy sikerült megnyernünk a bajnoki címet. Az öt mérkőzés összteljesítménye alapján rászolgáltunk a sikerre. Ahogy ígértem, teljesítettem a tíz gólt a mérkőzésen.
Eklemovics Nikola: – A vártnál könnyebben nyertük meg az utolsó összecsapást, riválisunknak esélyt sem adtunk a címvédésre.
Jevgenyij Lusnyikov: – Visszahódítottuk a bajnoki címet, KEK-győzelem, bajnoki cím, remek évet zártunk.

NSO KÉZILABDA-LEXIKON

A FÉRFI NB I EDDIGI BAJNOKCSAPATAI
A Veszprém bajnoki címei (16): 1985, 1986, 1992, 1993, 1994,1995, 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008
1x Debrecen, Dunaferr SE, VM Közért

IDÉZZE FEL ÚJRA A KÉT CSAPAT SZEZONBELI BAJNOKI MECCSEIT (KATTINTSON AZ EREDMÉNYRE)