A Debrecen nyerte a bronzmeccset a Magyar Kupában

2008.04.13. 17:44
A Debrecenieknél a tizenkét gólt szerző Temes Bernadett vitte a hátán a csapatot. A Ferencváros részéről Szucsánszki Zita volt a legeredményesebb, az ő nyolc találata azonban végül kevésnek bizonyult a zöld-fehérek éremszerzéséhez.
A debreceni Nagy Ivettnek (balra) már a meccs alatt is mosoly bújkált a szája szegletében

Hullámzóan indult a meccs: előbb a Debrecen tudott ellépni három góllal, majd a félidő közepe előtt már a Fradié volt az előny. A tizenkettedik percben 6-4-re vezettek a fővárosiak.

Nem sok idő kellett azonban hozzá, hogy a Loki 8-8-nál behozza ellenfelét és hamarosan átvegye a vezetést is. Ettől kezdve tartani is tudta az előnyét Skaliczki László gárdája, és a szünetre kétgólos debreceni vezetéssel vonultak a csapatok (14-12).

A Fradi a második félidő elején kemény offenzívába kezdett, és ennek meg is lett az eredménye: Szucsánszki vezérletével a zöld-fehérek 18-18-nál beérték ellenfelüket.

A kiélezett hajrá ezúttal a Lokinak sikerült jobban, és így a hajdúsági csapat visszavágott a bajnokságban nemrégen elszenvedett hazai vereségért.

A vége 25-24 lett a Debrecen javára.

NŐI MAGYAR KUPA

BRONZMÉRKŐZÉS
DVSC-AQUATICUM – BUDAPEST BANK FTC 25–24 (14–12)
Győr, 1000 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
DVSC: Vorozscova – Csáki, LATAKAITÉ 5, TEMES 12, SZABÓ V. 2, Szűcs G. 2, Nagy I. Cs: TRIFFA (kapus), Hornyák D. 1, Micsics 1, SÜTŐ E. 2, Nikolics. Szakmai igazgató: Skaliczki László
FTC: PASTROVICS – KOVACSICS 5, Szamoránsky P. 3, UHRAKOVÁ 4 (1), Zácsik 1, SZUCSÁNSZKI 8 (1), Juhász 1. Cs: Soós 1, Ilyés 1, Kocsis. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása: 6. p.: 4–1. 17. p.: 5–8. 26. p.: 12–10. 34. p.: 17–13. 49. p.: 19–20. 57. p.: 24–22
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/0, ill. 2/2
Skaliczki László: – Örülök, hogy ennyi negatív élmény után végre nyerni tudott a csapat!
Zsiga Gyula: – Ég és föld volt a különbség a szombati és a mai teljesítményünk között. A sok egyéni hiba miatt nem tudtuk megnyerni a bronzmeccset.