Idén először vereséget szenvedett, de csoportelső a Győri ETO

2008.03.09. 18:14
Pálinger Katalin és Tomori Zsuzsanna nélkül lépett pályára a Győri Audi ETO. A Győrnek a csoportelsőséghez nem szabadott kikapni hat gólnál többel orosz ellenfelétől, így a vereség ellenére a csoport első helyén végzett az ETO. Ez azt jelenti, hogy a győriek a Zvenigorod csapatával fognak elődöntőt játszani, és idegenben kezdik a párharcot.
Görbicz Anitáék ezúttal is robogtak, de idei 32. mérkőzésükön kikaptak a jól játszó ellenféltől
Fotó: Török Attila (archív)

A Győr-Togliatti meccse előtt lejátszották már a Zvezda Zvenigorod-Viborg mérkőzést a középdöntő II. csoportjában, ahol az orosz együttes 37-32-re legyőzte a dánokat. Így az már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy a túlsó ágról Németh András együttese, a Hypo NÖ, illetve a Zvezda jut az elődöntőbe, a dánok (a Viborg és a címvédő, Slagelse) pedig kiestek.

A Rába-parti zöld-fehérek így abban a tudatban léphettek pályára, hogyha -6 alatt tartják a Togliattit, akkor Jevgenyij Trefilov együttesével, a Zvezdával „elődöntőznek”, és idegenben kezdenek.

A Lada Togliattinak azonban létfontosságú volt a magyarországi mérkőzés is, hiszen a forduló előtt a Valcea egy ponttal megelőzte őket, és pont(oka)t kellett szerezniük továbbjutási esélyeik megőrzése érdekében.

Ennek megfelelően hatalmas elánnal kezdett az orosz csapat, és nem engedte kibontakozni a Győrt.

Az első félidőben végig szoros volt az állás, a Togliatti általában vezetett egy-két góllal, de a győriek nem hagyták magukat. Görbicz Anita csak a 17. percben dobta első gólját, de ezzel egyenlített az ETO (11-11). A hazaiak szekerét elsősorban Aurelia Bradeanu húzta, míg a Togliatti lerohanásokkal és beállósuk, Ljudmila Mocsalina jó játékával operált.

A félidőben egy góllal a vendégek vezetett (17-18), Konkoly Csaba azonban remekül tüzelte fel csapatát a szünetben. Herr Orsolya egyre többet találkozott a labdával, Görbicz Anita pedig a passzok mellett megkezdte a góltermelést is, a hazaiak meg is lógtak három góllal (24-21), de az oroszok pillanatok alatt egyenlítettek.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok. Amikor az oroszok megléptek (27-30), Konkoly Csaba időt kért. 28-32 után Bradeanu, majd Vérten is villant kettőt, és a csapatok úgy kezdték az utolsó négy percet, hogy még nem dőlt el semmi (33-33). Spiridon hetest és kiállítást harcolt ki, de a 12 gólos Bradeanu kihagyta a büntetőt. A túloldalon a fiatal jobbszélső, Olga Csernojvanyenko volt eredményes, majd Görbicz is kihagyott egy büntetőt 1:15-tel a vége előtt.

Az orosz kapus, Maria Szidorova Vérten ziccerének védésével tette fel a koronát vasárnap délutáni teljesítményére. A Győr - ebben a szezonban először – vereséget szenvedett (33-34).

BAJNOKOK LIGÁJA, NŐK, KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT, 5. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO–LADA TOGLIATTI (orosz) 33–34 (17–18)
Győr, 2200 néző
V: Hakansson, Nilsson (svédek)
GYŐRI AUDI ETO: Herr O. - Mraviková 5, Hornyák 2, Bradeanu 12(6), Spiridon 1, Deáki, VÉRTEN 6. Csere: Oguntoye (kapus), Görbicz 5, Kovacsics A., Djokics 2, Drávai. Edző: Konkoly Csaba.
LADA TOGLIATTI: Szidorova - Gruzsdeva, CSERNOVANYENKO 8, DAVIGYENKO 6 (2), Mochalina 4, POSZTNOVA 9, Vinogradova 3. Csere: Konsztantyinova (kapus), Kurbanova 1, Muravyeva 1, Nyikityina 1 (1), Klimova 1. Edző: Alekszej Gumjanov.
Az eredmény alakulása. 8. p.: 3–6. 15. p.: 9–11. 18. p.: 12–11. 27. p.: 14–17. 34. p.: 21–19. 41. p.: 25–21. 44. p.: 25–25. 46. p.: 27–25. 50. p.: 27–30. 54. p.: 30–33. 56. p.: 33–33
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 4/3
A csoport második mérkőzésén: Oltchim Valcea–Nürnberg 39–27 (23–9)