Egy góllal kapott ki Norvégiában, a Byasen ellen a Dunaferr

2008.03.09. 20:31
Mindössze egy góllal kapott ki a Dunaferr női kézilabda csapata Norvégiában. A piros-fehérek az EHF-Kupa negyeddöntőjének első meccsét vívták Trondheimben a Byasen csapata ellen, és kaptak ki 29-28-ra. Így esélyeik jóknak mondhatók a dunaújvárosi visszavágó előtt.
Ferling Bernadett nyolc góljával csapata legeredményesebb játékosa volt
Fotó: Mirkó István (NS archív)

Erős ellenféllel néztek szembe Imre Vilmos lányai, hiszen a Byasen együttesében öt válogatott kerettag található. Ráadásul fiatal játékosai révén a norvég csapat a gyors, skandináv kézilabdát képviseli. Nem véletlen, hogy a csapat tavaly KEK-döntőt vívhatott a Valcea ellenében (ott végül összesítésben 59-53-as arányban alulmaradtak).

A dunaújvárosiak az első félidőben nem játszottak meggyőzően, a félidőben 17-14-re vezettek a hazaiak, akik támadásban nyújtottak kiemelkedőt.

A szünet után a Dunaferr elkapta a fonalat, ezt elsősorban védekezésüknek volt köszönhető. Míg a vendégek az első játékrészben 17 gólt kaptak, a második félidőben 12 gólon tartották a Byasent.

Már-már úgy tűnt a Dunaferr idegenben is megnyerheti a mérkőzést, 25-28 után azonban a magyar csapat nem tudott gólt dobni, a Byasen pedig megfordította a meccset, és nyert 29-28-ra.

NŐI KÉZILABDA, EHF-KUPA, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

BYASEN HB ELITE (norvég) - DUNAFERR NK 29-28 (17-14)
Trondheim, 700 néző. V: Judcsitsz, Kot (fehéroroszok).
BYASEN: GRIMSBO - HAARSAKER 5, Nostvold 1, G. SNORROEGGEN 5, FRAFJORD 5, M. Snorroeggen 5 (1), HERREM 4. Cs: Hjelmeland (kapus), Svestad 2, Molid, Villabo 2. Edző: Geir Oustorp.
DUNAFERR: Ungureanu - Lovász 1, Borbás, Laluska 1, FERLING 8, PIGNICZKI 4, VINCZE 7. Cs: KNEZOVIC (kapus), Mörtel 7 (4), Balogh. Edző: Imre Vilmos.
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Geir Oustorp: - Erős ellenfelet győztünk le, és győzni megyünk Magyarországra is.
Imre Vilmos: - A hazai pálya minden előnyét élvező norvégok minimális sikert arattak, nem vagyok elégedetlen a játékosaimmal, remekül küzdöttek.