Pigniczki Krisztinával nem bírtak, így kikaptak a debreceniek

2008.02.22. 18:31
A női élvonalbeli kézilabda-bajnokság 15. fordulójában a Dunaferr egygólos győzelmet aratott Debrecenben. A nyitány egyértelműen a vendégeké volt, a hazaiak csak hatgólos hátrányban ébredtek. Akkor viszont kiegyenlítettek, majd végig a vezető vendégek nyomában jártak, de nem tudtak mit kezdeni a kilenc gólig jutó Pigniczki Krisztinával, aki a kritikus pillanatokban találataival mindig megadta a szükséges plusz övéinek.
A kilenc gólt szerző Pigniczki Krisztina volt a Dunaferr nyerőembere Debrecenben
Meggyesi Bálint (archív)

Szavazás

Melyik csapat nyeri a női kézilabda-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A héten igazolt szlovák válogatott, Tóth Erzsébet góljával indult a mérkőzés - ilyen egy jó belépő: a debreceni játékos merészen vállalkozott egy átlövésre, amely kis szerencsével kötött ki a dunaújvárosi kapuban -, de a vendégek gyorsan fordítottak (3-2).

Bár Szűcs Gabriella még szépített, a válogatott keretbe reaktivált két újvárosi játékos, Lovász Zsuzsanna, de különösen Pigniczki Krisztina vezérletével megugrottak a vendégek (7-2). A két játékos ezzel üzent az őket visszaválogató új kapitánynak, Hajdu Jánosnak, aki a helyszínen tekintette meg a találkozót. Skaliczki László ki is kérte idejét, de eltelt egy kis idő, amíg együttese annyira megnyugodott, hogy látszata is lett az edző által kért utasításoknak.

Ekkor a dunaújvárosiak ültek le egy kicsit, bár ez sokkal inkább az időkérés után kifejezetten határozottabb játékot bemutató debrecenieknek volt köszönhető, akik 2-8 után éppen Tóth második találatával kiegyenlítettek (12-12). A félidőben mégis a vendégeknél volt a minimális előny (17-16.)

A második felvonás Pigniczki eredményes betörésével indult, amely egyben a forgatókönyv is volt a folytatásra. Többször is megközelítette egygólos hátrányra ellenfelét a hazai gárda, de egyenlítenie egyszer sem sikerült. Méghozzá azért, mert a kritikus pillanatokban, egygólos hátrányban támadásban jött egy hiba, egy rossz lövés, vagy éppen a vendégoldalról egy kapusbravúr, illetve Pigniczki.

A rutinos játékos keze nem remegett meg, az egygólos előnyt rendre ő növelte kettőre, tartva ezzel csapata előnyét. A hajrá is tartogatott izgalmakat, hiszen 32-30-s újvárosi vezetésnél még egy perc volt hátra a találkozóból, majd a hazaiak egyre csökkentették hátrányukat. Fél perccel a vége előtt aztán hiába jöttek ki egész pályás emberfogásra és késztettek hibára a vendégeket, lövésig már nem jutottak.

Hatodszor kapott ki a bajnokságban a Debrecen, másodszor hazai pályán. Viszont a hajdúságiak rossz periódusa ezúttal sem szakadt meg: az utóbbi hét mérkőzésen egyszer nyertek, két döntetlen mellett pedig immár negyedik vereségüket szenvedték el. A Dunaferr 13-szor nyert, hetedszer idegenben.

NŐI ÉLVONALBELI KÉZILABDA-BAJNOKSÁG, 15. FORDULÓ:

DVSC-AQUATICUM - DUNAFERR NK 31-32 (16-17)
Debrecen, 1500 néző. V: Dobrovits, Tályok
Debrecen: Triffa – Micsics, Latakaité 1, TÓTH E. 5, Szabó V. 2, Szűcs G. 5, Stuparicová 4. Cs: Kiss É. (kapus), BENYÁTS 10 (8), Hornyák D. 1, Csáki 1, Nagy I. 2. Szakmai Igazgató: Skaliczki László
DUNAFERR: Ungureanu – LOVÁSZ 5, Borbás 1, LALUSKA 5, FERLING 7 (3), PIGNICZKI 9, Vincze 2. Cs: Knezovic (kapus), Mörtel 3, Balogh B. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alalkulása: 10. p.: 2–7. 24. p.: 11–12. 29. p.: 14–17. 37. p.: 18–22. 48. p.: 25–26. 53. p.: 28–30.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 10/8, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG:
Skaliczki László: Végig futottunk az eredmény után, ez meglátszott játékunk minőségén. Védekezeésünket minősíti a sok kapott gól, nem tudtunk annyit nyújtani, mely elég lett volna a sikerhez.
Imre Vilmos: Magas színvonalú mérkőzésen egy kiválóan felkészített Debrecen ellen. A találkozó jó propagandája volt a sportágnak.