Kézilabda, női NB I: négy góllal verte a Derecske a Békéscsabát

2008.02.22. 23:58
A női élvonalbeli kézilabda-bajnokság 15. fordulójában a Derecske hazai pályán négy góllal verte a békéscsabai együttest. A vendégek már a szünetre ötgólos előnyre tettek szert. Ötödször győzött a Derecske, mindannyiszor hazai környezetben, 11-szer kapott ki a Békéscsaba, hetedszer idegenben.
Remek hangulatban, telt ház előtt léptek pályára a csapatok, a házigazda derecskeiek gyakorlatilag végig vezetve szerezték meg a két pontot, amely könnyen lehet, hogy a biztos bentmaradást jelenti számukra.

NŐI ÉLVONALBELI KÉZILABDA-BAJNOKSÁG, 15. FORDULÓ:

TAJTAVILL-DERECSKE - CITY-LINE BÉKÉSCSABAI ENKSE 23–19 (13–8)
Derecske, 200 néző. V: Medve, Tóth I.
DERECSKE: KIRÁLY – Kereki 1, PÁDÁR 5 (1), Sütő M. 1 (1), Rácz 1, KOCSIK 10 (3), Szabados 2. Cs: LAJTOS, Kolsovszki (kapusok), Gulyás, Kudor 2, Szamosi A. 1, Csapó H., Szamosi L. Edző: Köstner Vilmos
BÉKÉSCSABA: Veress – Valyuch 2, Cifra, Such, Szekeres 2, TAKÁCS 3 (1), Ancsin 1. Cs: Utaki (kapus), HERR A. 7 (3), Forczek, Tóth K. 2, Kelemen 1, Szögi 1 (1), Hajduch. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása: 7. p.: 1–1. 15. p.: 6–5. 22. p.: 10–7. 39. p.: 15–13. 48. p.: 19–15. 55. p.: 22–17
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5
Köstner Vilmos: Rendkívül küzdelmes, kiváló védekezést felvonultató csapatok csatájából első félidei jó játékunknak köszönhetően győztünk.
Mátéfi Eszter: Úgy gondolom, jó mérkőzést játszottunk és megérdemelten nyert a Derecske. Egy-két gyenge egyéni teljesítmény miatt nem tudtuk szorosabb mérkőzést játszani.