Női kézilabda NB I: tíz góllal verte a Ferencváros a Derecskét

2008.02.02. 20:02
Hazai pályán tíz góllal verte meg a Ferencváros együttese a Derecskét a női kézilabda NB I-es bajnokság 13. fordulójában.
Már az első tíz percben hatgólos előnyre tett szert a házigazda Ferencváros. A hátrány ledolgozás érdekében az első félidő derekán Kösztner Vilmos tanítványai nyitott védekezésre váltottak. Ezzel gyorsabb és hatékonyabb lett védekezésük, amivel megzavarták és hazaiakat és feljebb is tudtak zárkózni. A második félidőben húsz percen keresztül még jól tudta tartani magát a derecskei csapat, de a végjátékban mind támadójátéka, mind védekezése összeomlott, így nagy különbségű vereséget szenvedett. Ennek ellenére a kilátogató nézők színvonalas, sportszerű mérkőzést láthattak.
Női kézilabda NB I
BUDAPEST BANK FTC - TAJTAVILL-DERECSKE 33–23 (15–12)
Kőbányai u., 800 néző. V: Andorka, Hucker
FTC: PASTROVICS – KOVACSICZ 7, Szamoránsky P. 1, UHRAKOVÁ 4 (3), Zácsik 4, SZUCSÁNSZKI 9 (2), Juhász 4 (1). Cs: Haris (kapus), Soós 1, Ilyés 3, Szamoránsky A., Kocsis. Edző: Zsiga Gyula
DERECSKE: KIRÁLY – Kereki, Pádár 1, Rácz 2, SÜTŐ 3, KOCSIK 9 (2), Szabados 1. Cs: Lajtos, Kolsovszky (kapusok), Szamosi A. 1, Flasková 1, Gulyás, KUDOR 5 (1), Szamosi L. Edző: Kösztner Vilmos
Az eredmény alakulása. 12. p.: 9–3. 21. p.: 11–8. 28. p.: 14–12. 37. p.: 19–13. 46. p.: 24–19. 53. p.: 28–23
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 2/2