Női kézilabda NB I: öt góllal diadalmaskodott a Cornexi

2008.01.12. 21:35
Hazai pályán verte a Cornexi együttese a Hódmezővásárhelyt a női kézilabda NB I-es bajnokságban.
Kórház a város szélén – így lehetett volna legjobban jellemezni a vendéglátók keretét. Egyáltalán nem volt könnyű helyzetben Vura József vezetőedző, hiszen nem kevesebb, mint három játékos hiányzott betegség és sérülés miatt a fehérváriak a kezdőcsapatából, valamint többen is küzdöttek a járvánnyal, ám ennek ellenére pályára léptek. Tápai Szabina vállában egy izomrost szakadt el, Szrnka Hortenzia és Fekete Csilla pedig operáció után lábadozik. Az első játékrész nagy részében fej–fej mellett haladtak a csapatok, egészen a 23. percig, amikor először vezettek a vendéglátók négy góllal. A hazaiak szekerét a rendkívül nagy kedvvel játszó Kristina Triscsuk lendítette előre, az átlövő hétszer vette be Alena Abramovics hálóját.A fordulás után a Cornexi kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva növelte előnyét, bár a találkozó végére láthatóan már csak az eredmény tartása volt a céljuk, de így is magabiztos játékkal arattak megérdemelt győzelmet.
Női kézilabda NB I:
CORNEXI-ALCOA-AUTO-BAHN - ASA HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI NKC SE 30–25 (18–14)
Székesfehérvár, 700 néző. V: Pech, Vágvölgyi
CORNEXI: DJERIC – Balogh B. 3, Gordejeva 2, Vijunaité 3, KAMPER 4, TRISCSUK 9/2, Vaszari.
Cs: BERNATAVICIUTE 6/2, Mayer 2, Emberovics, Kovács A. 1. Edző: Edző: Vura József
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Abramovics – Nagy R., Nikolajenko 3, Sipos 3, Fülöp, WOLF 6, KOROKNAI 10. Cs: Vörös (kapus), Borbély, Jókai, Takács 1, Szepesi, Bloj, Jenőfi 2. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–2. 11. p.: 5–5. 14. p.: 8-6. 18. p.: 10–7. 23. p.: 13–9. 28. perc: 17–11. 36. p.: 21–17. 42. p.: 25–18. 50. p.: 28–21. 55. p.: 29–23
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. –