A címvédő magabiztos játékkal jutott a torna vasárnapi fináléjába

2007.12.15. 16:38
Jobban kezdtek a címvédők, és már a mérkőzés elején jelezték, hogy mennyire komolyan veszik a döntőbe jutást. Hamar előnyre tettek szert, amit Posztnova és Andrjusina vezetésével tízgólosra növeltek, majd a lefújásig meg is őriztek. Jevgenyij Trefilov csapat így újra finalista, és esélyt kapott címének megvédésére.
A második félidő legjobb román játékosa, Mairosu (középen) itt térdre kényszerült az orosz védők gyűrűjében, akárcsak válogatottja
AFP
AFP

Németh András csapata mindkét gárdával találkozott már a világbajnokság küzdelmei során, a románokat 34-31-re legyőztük, ellenben a címvédő oroszoktól egy félresikerült hajrát követően szenvedtünk egygólos vereséget.

A románok szempontjából nem is kezdődött jól az összecsapás, hiszen Ljudmila Posztnova bombáival és Uszkova találatával villámgyorsan háromgólos előnyre tettek szert, amire Christina Neagu válaszolt egy hetessel.

Keleti szomszédaink pontatlanul játszottak, szerencséjük sem volt és kapust is cseréltek már a meccs első részében. Összességében elmondható, hogy az első félidőt az oroszok irányították, ellenfelük roppant indiszponáltan játszott.

A címvédők viszont egyre jobban belelendültek, és a sikertelen román támadásokat eredményes ellentámadásokkal viszonozták. Az első periódus végén Inna Szuszlina még egy hetest azért kivédett, így a félidő végére csaknem tízgólos előnyre tettek szert Jevgenyij Trefilov tanítványai. (17-8)

A szünet után a románok igyekeztek összeszedni magukat, így a második félidő kiegyenlítettebb játékkal kezdődött - 17-10-es állásnál például percekig nem is tudtak gólt szerezni a csapatok. Különösen Mairosu pályára küldése bizonyult jó húzásnak, az első tíz percben csak ő tudott betalálni a nagyszerűen védő Szuszina hálójába.

Az oroszok egyre inkább újra magukra találtak, így gyakorlatilag már a második játékrész felére eldöntötték a mérkőzést. Jekatyerina Andrjusina és védelmen késként áthatoló Posztnova vezetésével tartották tízgólos előnyüket.

Az orosz kapus káprázatosan védett, nemcsak heteseket hárított, hanem távoli lövéseket is, csapattársai pedig támadásban is eredményesnek bizonyultak. Az végeredmény maradt tízgólos, a címvédő orosz válogatott 30-20-ra győzött, így ismét döntőt játszhat.