A kapuban Pálinger Katalin remekelt, de izzadva nyertünk

2007.12.06. 22:28
Az első félidőben folytatta spanyolok elleni rossz játékát a magyar csapat. A második félidő elején azt nyújtották a lányok, ami elvárható, így - bár az utolsó percekre ismét kiengedtek – sikerült megnyerni a mérkőzést. Pálinger Katalin világklasszis formát mutatott és a hátán vitte a csapatot.
Görbicz Anita játékára ezúttal sem lehet panasz, gólokkal és gólpasszokkal keserítette a lengyelek életét
Meggyesi Bálint

A spanyolok elleni döntetlen után a magyar válogatott a lengyelek ellen javíthatott ezúttal már Dijonban. Németh András a csapatból Tomori Zzuzsát és Vérten Orsolyát hagyta ki. Vérten sérüléssel bajlódik, kórházi kivizsgáláson is meg kellett jelennie, ahol kiderült, sérülése nem komoly, minden valószínűség szerint a következő meccsen már pályára léphet.

Mindkét oldalon elhibázott támadásokkal indult a találkozó, az első percekben a kapusok domináltak. Sokáig gólra gól volt a válasz, majd a félidő közepén elhúztak a magyar lányok 7-4-re.

Magyar oldalon azonban folytatódott a vébén eddig is tapasztalt rendkívül tisztátalan játék, a francia játékvezetők szórták is sorra ki a magyar játékosokat. A sorozatos emberelőnyös lehetőségek fel is hozták a lengyeleket, akik előbb felzárkóztak, majd a félidő végére két góllal is elhúztak (13-11). Az első játékrészben a magyar csapatból csupán Pálinger Katalin játékát lehetett kiemelni.

A félidőben minden bizonnyal kiadós „fejmosást” kaptak a lányok, akik a második félidő elején nekiálltak valódi tudásuknak megfelelően játszani. Így a 36. percben Hornyák Ágnes góljával egyenlő lett az állás, majd gyors gólokkal el is húztunk.

Balogh Bea beállósból is eredményes volt, Görbicz Anita a passzok után a lövésben is jeleskedett, hátul Pálingernek pedig továbbra is csak nagy nehézség árán tudtak gólt lőni a lengyelek.

Nyolc perccel a vége előtt 26-21 volt az állás, amikor mindenki azt hihette, hogy meg van a meccs, de a lengyeleknek sikerült három gólra felzárkózni. Ekkor azonban ismét bizonyította világklasszisát Pálinger Katalin az utolsó percekben ziccereket és hetest hárított. Az utolsó percben a lengyelek feljöttek még egy gólra, de Balogh Bea ejtése eldöntötte a meccset.