A Veszprém tankönyvbe illő győzelemmel lépett át a Győri ETO-n

2007.12.02. 15:11
Nagyszerű játékkal diadalmaskodott az MKB Veszprém a Győri ETO ellen hazai környezetben a Budapest Bank férfi kézilabda liga, B csoportjában, a vasárnapi játéknapon. Csak a félidő feléig volt valamelyest szoros a csata, utána fokozatott váltottak a veszprémiek, a második félidőben pedig térdre kényszerítették Deáki István csapatát. Az utolsó negyedórában már ki is engedhettek a hazaiak, így a győri fiatalok is bizonyíthattak. A vége 45-28.
Mirko Vujin ellenállhatatlan volt a meccsen

Sesum góljával indult a találkozó, a Győrnél az első perekben még nem volt baj a koncentrációval, Szabó András találatával például 3-2-re vezetéshez is jutott az ETO.

A Veszprém előbb fordított, majd Perez és Pásztor vezérletével játszi könnyedséggel el is szakadt a vendégektől, akiknél Székely gólja adott némi reménysugarat 11-7-nél.

Az MKB Pásztor harmadik találata (14-9) után folyamatosan tartotta előnyét, a győriek nem tudtak fokozatot váltani, így 19-12-vel fordultak a csapatok.

Siralmasan indult a második félidő a zöld-fehérek számára: kettős emberhátrányba kerültek, amit a frissen beállt Iváncsik Gergő használt ki kíméletlenül, előbb trükkös ejtésével hívta fel magára a figyelmet, rögtön ezután megszerezte 55. bajnoki találatát is.

Eklemovics és Vujin is kezdett beindulni, nem jelentett ez sok jót a nyugat-dunántúliaknak.

24-13-nál jött is az időkérés Deáki Istvánrészéről.

Szabó András tartotta a lelket a győriekben, nem sok sikerrel, hiszen rövidesen 30-14 állt az eredményjelzőn. Ez elsősorban Cozma kínai figuráinak köszönhető, kétszer is "megette" ezt Herjeczki kapus.

Vujin és Cozma ezután gólfesztivál keretében küzdött meg a meccs gólkirályi címéért, a csatát utóbbi nyerte 11: 9 arányban. A véghajrában valósággal szétszakadt a pálya, mindkét csapat bátor, offenzív játékkal rukkolt elő. A különbség persze tetemes maradt a végére: 17 gól.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, B-CSOPORT

VASÁRNAPI JÁTÉKNAP
MKB Veszprém – Győri ETO 45-28 (19-12)
Veszprém, 1500 néző. V: Nagy F., Túróczy
VESZPRÉM: Tatai – Gulyás 3, Markovics 1, Ilyés 3, LUSHNYIKOV 1, Sesum 3 (1), PÁSZTOR 4. Cs: Tóth K. (kapus), COSMA 11. Pérez 3, VUJIN 9 (3), EKLEMOVICS 4, Iváncsik G. 3
Edző: Mocsai Lajos
RÁBA ETO: Hoffmann – SZÉKELY 5 (2), SZABÓ A. 7, NAGY T. 4, Józsa 1, Bognár, PÁLOS 4. Cs: Herjeczky (kapus), SZÉLES 3, Forrai 1, Iváncsik Á., Németh G. 2, Szabó B., Horváth 1
Edző: Deáki István
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–3. 15. p.: 8–5. 21. p.: 11–8. 26. p.: 16–10. 43. p.: 31–18. 54. p.: 40–24