Keményen megdolgozott veretlensége megőrzéséért az MKB Veszprém

2007.11.29. 19:44
A Budapest Bank liga, az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság alapszakaszának 12. fordulójában az MKB Veszprém három góllal nyert Dunaújvárosban vendéglátója, a Dunaferr ellen. A találkozót a hazaiak kezdték jobban, de a szünet előtt a vendégek átvették a vezetést. Előnyüket jól tartották egészen a hajráig, amelyet nyílttá tudott tenni egy jó periódussal a vendéglátó együttes, amelynek erejéből azonban többre nem futotta.
Eklemovics Nikola (jobbra) oroszlánrészt vállalt a vendégek sikeréből

A vártnál nehezebben, nagy csatában verte az ötödik fordulóban hazai pályán Mocsai Lajos együttese a dunaújvárosiakat (29-25), akik saját otthonukban ismét megnehezítettek a veszprémiek dolgát.

Grebenár-show a találkozó elején: az újvárosi átlövő ellenállhatatlanul és eredményesen lőtt, góljaival el is húzott a házigazda. Igaz, az előny megszerzéséhez kellett a kapuban pár Mikler-bravúr is.

Sőt, kétgólos előnyét tovább is növelhette volna a házigazda, de egy emberelőnyt 0-2-vel hoztak le - a két Iváncsik-fivér szélről talált be -, így innentől kezdve fej-fej mellett haladtak a felek.

A 18. percben Pérez egyéni betörés végén volt eredményes, először vezethetett a vendégcsapat (8-9).

Az újvárosiak gyorsan egyenlítettek ugyan, de azt követően három perc telt el gól nélkül. A hajrában a hazaiak játszhattak emberhátrányban, a veszprémiek pedig nem kegyelmeztek és a szünetre elhúztak három góllal (13-16).

Jól tartották előnyüket a vendégek a második félidő nagy részében a támadásban kissé tanácstalanabbá váló hazaiakkal szemben, akiknek a védekezése akkor már korántsem volt annyira hatékony, mint a találkozó elején.

A hajrához érve azonban ismét nyílt lett a mérkőzés, amelyben nem kis szerepet játszott Gál piros lapja. A veszprémiek válogatott beállósa támadásban és védekezésben is kulcsember, ám a rangadón végig túlpörögve játszott: könyökléseit sorra kétperces kiállítással díjazták a játékvezetők, de az érintett ezt is rendre zokon vette, nem tudott uralkodni magán.

A dunaújvárosiak megérezték a lehetőséget, hátrányukat csökkentve feljöttek két gólra, de akkor Eklemovics, majd Pérez vette vállára övéit és egyéni akciók végén őrizték csapatuk vezetést a mérkőzés végéig.

Tizenkettedik találkozóján nem talált legyőzőre az MKB Veszprém a bajnokságban, a Dunaferr pedig az erőviszonyoknak megfelelően csak a BL-csoportkörtől elbúcsúzó ellenfelétől kapott ki oda-vissza, további tíz találkozóját megnyerte.

BUDAPEST BANK LIGA, NB I, FÉRFIAK, 12. FORDULÓ, B CSOPORT:

DUNAFERR-MKB VESZPRÉM 28-31 (13-16)
Dunaújváros, 1500 néző. V: Dobrovits, Tájok
DUNAFERR: MIKLER - MISS 6, Nagy K. 5 (3), Tóth J., Zubai Sz. 1, Grebenár 5, Törő 5 (3). Csere: Stochl (kapus), KEMÉNY, Rosta, Sándor 2, ANCSIN 3, Zubai G. 1, Hajdú. Edző: Kolics János
MKB VESZPRÉM: Perics - Iváncsik T. 2, Gál 3, Ilyés, Lusnyikov, Sesum 1, IVÁNCSIK G. 6 (1). Csere: Tatai (kapus), VUJIN 8 (2), EKLEMOVICS 4, PÉREZ 6, Gulyás 1, Cosma. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása: 6.p.: 3–1. 10. p.: 5–3. 18. p.: 8–9. 35. p.: 14–19. 40. p.: 16–21. 50. p.: 20–23
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 4/3
MESTERMÉRLEG:
Kolics János: Csak reméltem, hogy ilyen szoros meccset tudunk játszani a Veszprémmel. Ancsin remekelt támadásban, Kemény pedig a védekezés vezéregyénisége volt.
Mocsai Lajos: Nem ért meglepetés, mert számítottam a Dunaferr fiataljainak harcos játékfelfogására. Az első félidőben statikusan játszottunk, a folytatásban azonban újra a kreatív MKB volt pályán. Pérez, Eklemovics, Iváncsik Gergő és Perics kiemelkedett a mezőnyből.