Hétgólos vezetés után döntetlenre futotta a Veszprém erejéből

2007.11.10. 18:20
Elképesztően izgalmas végjáték után 35-35-ös döntetlennél ért véget az MKB Veszprém–Gummersbach rangadó a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 4. fodulójában, az F csoportban. A 15-szörös magyar bajnok a második félidőben már hét góllal is vezetett. Az utolsó másodpercben Fazekas Nándor, a német csapat kapusa hárította Marko Vujin lövését.
Marko Vujin (fehérben) kiválóan játszott, eldönthette volna a mérkőzést, de nem volt szerencséje az utolsó lövésnél
Czagány Balázs

KÉZILABDA, FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, 4. FORDULÓ, F CSOPORT

MKB VESZPRÉM KC – VfL GUMMERSBACH (német) 35–35 (20–16)
Veszprém, 2800 néző. V: Vakula, Liudovyk (ukránok)
VESZPRÉM: Perics – Iváncsik T., Gál 2, Ilyés 2, Lusnyikov, SESUM 9, IVÁNCSIK G. 6 (4). Csere: Tatai (kapus), Vujin 8 (3), Eklemovics 1, Gulyás 2, Cosma, PÉREZ 5, Pásztor. Edző: Mocsai Lajos.
GUMMERSBACH: Fazekas – ZRNIC 7 (1), Zakharov, Kulesov, GUNARSSON 8, ILICS 7 (2), Wagner 4. Csere: Sztojanovics (kapus), PUNGARTNIK 8, Krantz 1, Alvanos, Jakobsson, Klev. Edző: Alfred Gislason.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–3. 7. p.: 5–3. 11. p.: 6–6. 14. p.: 9–6. 19. p.: 14–9. 23. p: 15–12. 27. p.: 17–15. 37. p.: 27–14. 44. p.: 26–24. 50. p.: 30–30. 56. p.: 33–33. 58. p.: 34–35
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 5/3
Az első játékrész nagy részében és a második félidő elején nagyszerűen játszott, hét góllal is vezetett az MKB Veszprém a Gummersbach ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 4. fordulójában, azonban a német csapat az 50. percben kiegyenlített, és a lefújás pillanatában is eldöntetlen volt a mérkőzés állása.

Az első 30 percben 3-3 után indult meg az MKB, és előbb két, majd a 14. percben a sérülten játszó Iváncsik Gergely találatával már három góllal vezetett.

A lendület azonban kitartott ezt követően is, 14-9-nél már öt gól volt a különbség.

A 28. percben érzékeny veszteség érte a veszprémieket, mert Ilyés a harmadik kétperces kiállítása után már nem térhetett vissza a pályára. Jóllehet, az utolsó kisbüntetés nem tűnt jogosnak, ezzel már nem volt mit tenni, pótolni kellett az átlövőt.

A Sesum és Vujin vezérletével továbbra is remekül játszó MKB a félidőben 20-16-ra vezetett, majd parádésan kezdte a második felvonást is, és emberelőnyben pillanatok alatt hat góllal elhúzott (22-16).

Perez Carlos 23-17-nél hétre növelte a különbséget, és ekkor talán sokan elhitték, hogy ezt a meccset már csak „le kell hozni”.

Aki így gondolta, nagyot tévedett, mert 24-17 után nagyon komoly hullámvölgybe kerültek a hazaiak, és a Gummersbach egy 5-1-es rohammal 25-22-re felzárkózott.

Ezzel vérszemet is kaptak a vendégek, éls bár Perez tartotta a lelket ezekben a percekben a csapatban, hátul nagyon gyors és könnyű gólokat lőtt a Gummersbach.

Az 50. percben Ilics egyenlített (30-30 – utoljára 3-3-nál volt egál a meccs), így hihetetlenül feszült utolsó tíz perc elé nézett a bakonyi együttes.

Jó ideig egy-egy góllal vezetett Mocsai Lajos csapata, de a 28. percben Ilics újabb góljával már a német gárdánál volt az előny (34-35).

A hajrában emberelőnybe került az MKB, és Perez a 29. percben óriási góllal egyenlített (35-35).

A Gummersbach támadhatott emberhártányban, de a játékvezetők egy túlságosan szigorú ítéletettel Pásztort is kizavarták.

Kulesov azonban a magyarok nagy szerencséjére hibázott, kidobta a labdát a pályáról, így fél perc maradt a Veszprémnek, hogy eldönmtse a találkozót.

Pungartnik 4 mp-cel a lefújás előtt letarolta Vujint, ezért azonnal piros lapot kapott, így a sors még egy utolsó lehetőséget adott az MKB-nek.

A gondosan kidolgozott szabaddobás utáni variáció végén Vujin jobbról, felugorva tüzelt (Perics kapus is előrejött, ő blokkolta a védőt), de Fazekasról a labda fölé pattant, így 35-35 maradt a végeredmény.

A döntetlen at jelenti, hogy az MKB Veszprém négy mérkőzésből négy pontot szerzett, és november 18-án mindenképpen meg kell vernie idegenben a Celjét ahhoz, hogy kiharcolja a középdöntőbe jutás jogát.

A Gummersbach 7 ponttal áll az élen a csoportban.