Női kézilabda NB I: hátrányból fordított a Dunaferr Derecskén

2007.10.31. 19:55
Bár tíz percen át vezetett a sokkal esélyesebb Dunaferr ellen a Derecske csapata a női kézilabda NB I 9. fordulójában, végül hatgólos vereséget szenvedett.
Mörtel Renáta nyolc gólig jutott, háromszor büntetőből volt eredményes
Meggyesi Bálint

A kezdeti gyengélkedés után a vendégek ugyanis magasabb fokozatra kapcsoltak, míg a Derecske játékába egyre több hiba csúszott, így hamar fordítottak az újvárosiak.

Imre Vilmos csapatában remekelt a kapus Paula Ungureanu, s Mörtel Renáta bombái ellen sem volt ellenszere a hajdúságiaknak.

A második félidőben egyre nőtt a különbség, ám a hajrára beálló Kudor Kitti remeklésének köszönhetően a végjátékban kozmetikázott az eredményen a Tajtavill-Derecske.

NŐI KÉZILABDA NB I

9. FORDULÓ:
TAJTAVILL-DERECSKE – DUNAFERR NK 27–33 (13–18)
Derecske, 700 néző. V: Dobrovits, Tájok.
DERECSKE: Király – Kereki 2, Pádár 4, Rácz 4, Sütő M. 1 (1), Kocsik 5 (1), Flaska 2. Cs: Kolsofszki, LAJTOS (kapusok), Szamosi L., Gulyás 1, Szabados 1, KUDOR 7 (2), Szamosi A. Edző: Köstner Vilmos
DUNAFERR: UNGUREANU – LOVÁSZ 4, Laluska 2, MÖRTEL 8 (3), BORBÁS 3, FERLING 5, VINCZE 7. Cs: Hoffmann, Knezovic (kapusok) Gáspár 1, Sopronyi 1, Pigniczki, Berta 1, Balogh B 1. Edző: Imre Vilmos.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–1. 10. p.: 4–2. 20. p.: 7–10. 35. p.: 15–21. 50. p.: 20–29.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 4/3

Köstner Vilmos: – Voltak a meccsnek olyan szakaszai, amikor jól játszottunk, de nem vitás, hogy a jobbik csapat nyert.
Imre Vilmos: – Nagyon Fegyelmezetten, taktikusan és alázattal játszottunk. A lányok küzdöttek egymásért, és a csaptért, ezért mindenki dicséretet érdemel!