Kézilabda, női EHF-kupa: 20 góllal nyerte az első meccset a Cornexi

2007.10.06. 20:43
A női kézilabdázók második számú nemzetközi kupasorozatában, az EHF-kupa küzdelmeiben a második forduló első mérkőzésén húsz góllal nyert Székesfehérváron a Cornexi.
A belga Vise elleni találkozón a félidőben még csak négy góllal vezetett az esélyesebb fehérvári együttes, amely a második felvonásban nagyon beindult.A pályaválasztó jog felcserélése miatt a második mérkőzést Móron rendezik meg vasárnap, 18:00 órai kezdettel.A sorozatban érdekelt másik magyar együttes, a Dunaferr szintén két hazai győzelemmel biztosította a helyét a harmadik fordulóban.A következő forduló sorsolását kedden tartják Bécsben.

EHF-KUPA, NŐK, 2. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS:

CORNEXI-ALCOA AUTO BAHN - FEMINA VISÉ (belga) 37-17 (13-9)
Székesfehérvár, 600 néző. V: Matija, Milosevic (horvátok)
CORNEXI-ALCOA: DJERICS - Balogh B. 3, Vijunaité 3, BERNATAVICIUTÉ 6, TRISCSUK 5, KENYERES 7, TÁPAI Sz. 7 (2). Csere: Szrnka 2, Kamper 2, Mayer 1, Kovács A. 1, Vaszari
FEMINA VISÉ Gennez - Blockx 2, Falci 4 (2), Penders 1, VAN MEENSEL 4, MACHIELS 4, Panis 2. Csere: Neuzy, Frere, Hortelan, Jolly, Masrouki
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3--1. 15. p.: 8--7. 25. p.: 12--9. 35. p.: 17--9. 45. p.: 25--15. 55. p.: 33--17
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2
VURA JÓZSEF (Cornexi): Az első félidő gyengébb játékát követően szünet után már azt produkálta a csapat, amit a közönség és jómagam is elvárok az együttestől.
JEAN-LUC DESSART (Vise): Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, kis ország vagyunk és kis csapat, heti három alkalommal edzünk, a Cornexi kitűnő csapat, sok labdát adtunk, ezt rendre kihasználta a hazai együttes. Jó tapasztalatokat szereztünk.