Két góllal kapott ki az MKB Veszprém idegenben a Gummersbachtól

2007.10.06. 18:41
A férfi kézilabdázók legrangosabb nemzetközi kupasorozatában, a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában az MKB Veszprém kétgólos vereséget szenvedett a német Gummersbach otthonában. Utóbbiak második találkozójukat is megnyerték, Mocsai Lajos együttese változatlanul egypontos.
Iváncsik Gergő kilenc gólt szerzett
Czagány Balázs (archív)

Remek rajtot vett a találkozó elején a Veszprém, amely kihasználva ellenfele hibáit, labdalopásokból volt ekkor eredményes. A két villámléptű Iváncsik-fivér volt leginkább elemében, helyzeteit Gergő és Tamás is biztos kézzel értékesítette.

A németek mintha aludtak volna, sajnos 8-4-s MK-vezetésnél azonban felébredtek. Egymás után három gólt dobtak, de egyenlíteniük nem sikerült, őrizték előnyüket a veszprémiek, egészen a 23. percig.

Akkor az addigra már felpörgő német együttesnek sikerült az egyenlítés, majd a szünetig kétgólos előnyt szereztek.

A Veszprém azonban nem hagyta magát. Bár a második félidő első gólját a házigazda szerezte, a vendégek 20-20-nál utolérték ellenfelüket.

Akkor azonban három góllal meglépett a Gummersbach és félő volt, hogy lendületbe jőve még a hajrá előtt eldöntik a találkozót.

Perics azonban másként gondolta. Az addig sem rosszul védő veszprémi hálóőr bravúrok sorozatát mutatta be, így 28-25 után az MKB kiegyenlített.

Lusnyikov védekezett keményen, kapott és érte két percet, de az emberhátrányos szituációból 1-1-gyel jött ki a Veszprém. Perics ismét védett, de mindent ő sem tudott fogni. Egygólos előnybe került a Gummersbach, majd a németek egy kapufát, a vendégek egy mellét lőttek.

Ezután kétgólossá nőtt a különbség, amelyet Pérez másfél perccel a vége előtt egygólosra csökkentett ugyan, de az utolsó szó a házigazdáké volt.

Kiegyenlített mérkőzést játszott a Veszprém, amelyen legalább az egyik pontra rászolgált. A szombati Gummersbach ellen akár a győzelem sem lett volna elképzelhetetlen a rendkívül motivált és jól felkészített MKB számára, végül azonban üres kézzel kellett távozniuk. A folytatásban minden eredménynek, minden pontnak óriási jelentősége lesz, ha a nyolcaddöntőbe akar kerülni a Veszprém, márpedig számukra az még közel sem lenne céljaik netovábbja…

A csoport másik mérkőzésén hazai pályán tíz góllal nyert az első fordulóban Veszprémben egy pontot szerző szlovén Celje a második találkozóját is elvesztő izlandi Reykjavik ellen.

BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFIAK, CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ, F CSOPORT:

GUMMERSBACH (német) - MKB VESZPRÉM KC 32–30 (18–16)
Köln Arena, 2000 néző. V: Polagyengo, Csernyega (oroszok)
GUMMERSBACH: Fazekas - PUNGARTNIK 7, Alvanos 2, Kulesov 1, GUNNARSSON 7, Ilics 4 (1), Wagner 2. Csere: Sztojanovics (kapus), ZRNICS 7 (3), Krantz 2, Klev, Jakobson
MKB VESZPRÉM: PERICS - Iváncsik T. 3, Gál 2, Ilyés 4, Lusnyikov, SESUM 4, IVÁNCSIK G. 9 (3). Csere: Vujin 4, Pérez 4, Cosma, Markovics
Az eredmény alakulása: 4. p.: 1–4. 6. p.: 2–6. 11. p.: 7–8. 18. p.: 9–12. 24. p.: 16–14. 38. p.: 20–20. 40. p.: 23–20. 47. p.: 26–22. 53. p.: 28–28. 59. p.: 31–29
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 3/3
Celje (szlovén) - Reykjavik (izlandi) 34-24 (19-13)