Nem tudták a fehérváriak megszorítani a bajnoki címvédőt

2007.09.15. 18:42
A fordulatos első félidő után a másodikban állva hagyta az FTC a Cornexit. A bajnokcsapat Zácsik Szandra, Kovacsicz Mónika és Szucsánszki Zita vezérletével szenzációs játékkal és látványos gólzáporral szórakoztatta a közönségét.
Kovacsicz Mónika remekül játszott

A rangadó előtt mindkét edző arra panaszkodott, hogy csapata felkészülését nehezítette néhány sérülés. A Fradiban Lucia Uhraková, a Cornexiben Szrnka Hortenzia fájós térddel vállalta a csatát, amelynek a végeredménye akár az érmes helyezések sorsát is befolyásolhatja.

Bátor és okos játékkal kezdett a Fehérvár, amelynek támadásait mesterien fogta össze a gólokat is szerző Tápai Szabina. A lábsérüléséből felépülő irányító pontos passzokkal hozta helyzetbe az átlövőket, valamint a szélsők is kaptak tőle gólpasszokat. A másik oldalon döcögősek, túlkombináltak voltak a támadások, a gyors indításokat pedig rendre megakadályozták a fürgén visszarendeződő fehérváriak.

Az FTC akkor vette át a vezetést, amikor a védekezése összeállt, valamint belső játékosainak sikerült átlőniük a Cornexi szorosan, erőszakosan záró védőfalát. Ez gyakrabban Zácsik Szandrának, Szucsánszki Zitának és Kovacsicz Mónikának sikerült.

A fordulatos első félidőben a kapuscserék is változtattak a küzdelem összképén, valamint az is lényeges volt, hogy a Fradi engedte lőni Szrnka Hortenziát, akinek a kisérleteit többnyire blokkolta a fegyelmezetten záró sánc, vagy hárította a jó napot kifogó Haris Katalin. Ezt látva gyakrabban vállalkozott lövésre Tápai Szabina és Kenyeres Fanni, valamint olykor Krisztina Triscsuk is kihasználta a hazaiak védelmének egy-egy megingását.

A második félidőt elsöprő lendülettel kezdte a bajnokcsapat (22–16), és mivel ezt képtelen volt felvenni a Cornexi, eldőlni látszott a jó iramú rangadó. Vura József edző cseréi sem eredményeztek jelentős változást a vendégcsapat játékában (29–29). A zöld-fehér zászlókat lengető szurkolók rászámoltak a Fehérvárra, és forrón ünnepelték kedvenceiket, akik bebizonyították: kiheverték a derecskei kínos fiaskó alkotta lelki megpróbáltatásokat.

A második félidőben már esélyt sem adott a felzárkózásra a Budapest Bank-FTC, a szünetig még derekasan csatázó vendégcsapatnak (34–22). A Cornexinek nem csupán a támadásaival volt sok gond, hanem a védekezése is felpuhult, szétesett, ráadásul kapusai is feledhető teljesítményt nyújtottak.

NŐI KÉZILABDA NB I

BUDAPEST-BANK FTC - CORNEXI-ALCOA-AUTO BAHN 38–27 (16–13)
Kőbányai út, 1000 néző
V: Kékes Cs., Kékes P.
A mérkőzés osztályzata: 3
FTC
Pastrovics - KOVACSICZ 7, Soós, Uhraková 3, SZUCSÁNSZKI 5, ZÁCSIK 9 (2), JUHÁSZ 4 (1)
Csere: HARIS (kapus), Ilyés 3, Szamoránsky A., Kocsis 1, Szamoránsky P. 3, NÉMETH H. 3
CORNEXI
Djerics - Balogh B. 3 (1), Bernataviciute, TRISCSUK 5, Valová 2, Kenyeres 3, Vaszari 3
Csere: Fekete (kapus), TÁPAI 5, Kovács A. 1, Szrnka 3, Lévai, Kamper 2, Vijunaite
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–3. 12. p.: 6–4. 17. p.: 8–8. 23. p.: 10–12. 28. p.: 14–12. 35. p.: 20–15. 40. p.: 24–17. 49. p.: 29–19. 53. p.: 34–22. 58. p.: 37–24
VÁCI NKSE - ÓBUDAI GOLDBERGER FE 29–17 (11–6)
Vác, 500 néző. V: Andorka, Hucker
VÁC: JUHÁSZ – ORBÁN 4 (1), Szilágyi, Scmidt 2, VESZELI 5, Farkas 1, GERSTMÁR 8. Cs: Sipeki, Nábelek (kapusok), Ábrahám 2, SIMON 4, Barján, Babócsi 1, Lázár 1. Edző: Kenyeres József
ÓBUDA: Gridnyeva – Baross, KORGYUK 5 (1), Huszák 4, Szűcs V. 1, Vakarcs 3, Burai 1. Cs: Polgár (kapus), Tápai A., Rummer 1 (1), Selenka, Forgács, Lehel 1 (1), Juhász 1. Edző: Kovács Péter
Az eredmény alakulása. 9. p.: 4–0. 19. p.: 7–3. 24. p.: 8–5. 38. p.: 17–7. 50.p.: 25–9.
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/3