Nagy csatában győzte le a Dunaferr a Cornexit, kikapott az FTC

2007.09.05. 21:03
Meglepetésre háromgólos vereséget szenvedett a bajnoki címvédő Ferencváros Derecskén. A Dunaferr nagy csatában győzte le hazai pályán a Cornexit. A győriek 15 ponttal nyertek a Vác otthonában.
A pirosban játszó Dunaferr egy góllal győzte le a Cornexit
Mirkó István

Egy évtizednyi szünet után rendeztek ismét élvonalbeli női kézilabda-mérkőzést Derecskén. A Hajdu-Bihar megyei kisváros csapata az elmúlt szezonban magabiztosan nyerte meg a másodosztály keleti csoportját, s több jónevű kézilabdázót igazolt a nyáron.

A kiscsapat játékosai persze fogadkoztak, hogy megnehezítik a BL-résztevő ellenfél dolgát, s azt Zsiga Gyula is sejtette, hogy nem lesz könnyű dolga a Fradinak, ám ami a derecskei csarnokban történt, arra senki sem számított.

Erősen kezdett a hazai csapat, nem akadt gyenge pontjuk. Király parádézott a kapuban, Rácz remekelt védekezésben, támadásban pedig Sütő és Pádár villogott. Végig a derecskeieknél volt az előny, csak azért nem tudtak tetemes előnyt szerezni, mivel Uhrakova a hátán vitte csapatát.

Szünet után Kocsik Viktória javult fel nagyon, s mindig a legfontosabb pillanatokban talált be az ellenfél hálójába. A derecskeiek folyamatosan két-három góllal vezettek, a vendégekben már nem volt elég erő a talpraálláshoz.

Dunaújvárosban két büntetőt is elhibáztak az elején a hazaiak, ám akcióból betaláltak, és magukhoz ragadták a vezetést, de a fehérváriak fordítottak. Imre Vilmos időkéréssel és kapuscserével próbálta felrázni csapatát, és ez sikeres volt: Ungureanu nem csak jól védett, hanem gólt is szerzett a második félidő elején.

A vendégeknél Fekete Csilla is több bravúrral feledtette hibáját, ő is sokat tett hozzá, hogy nem ment el jobban a Dunaferr. Sőt, a fehérváriak Szrnka Hortenzia révén egyenlítettek (25-25). Borbás Rita az utolsó előtti percben a 28. hazai gólt, és az utolsó percben hiába támadhatott a Cornexi, nem tudott egyenlíteni, pedig időntúli szabaddobást is kapott.

A győriek megismételték a Kiskunhalas ellen nyújtott álmos kezdésüket, a meccs harmadáig a lelkes váci csapat teljesen egyenrangú ellenfél volt. Később jobban összeállt a győriek támadójátéka, és ötgólos előnnyel fordulhattak.

A szünet után aztán hosszú percekig csak egy csapat volt a pályán, a 36. percre már megvolt a tízgólos különbség. A hátralévő időben sem nagyon találták a kapuhoz vezető utat a váciak, így a vártnál nagyobb különbségű vereséget szenvedtek, míg a Konkoly-hölgykoszorú második ellenfelét is kiütötte.

A Vasas-Békéscsaba meccsen a kezdeti kapkodásból a tudatosan, labdaszerzésre törekvően védekező vendégek jöttek ki jobban, két gólos hátrányukat a szünetig hat gólos előnyre változtatva. Igaz, ebben jelentős szerepet játszott, hogy a Vasas tizenhét percen át nem talált ellenfele kapujába.

A második játékrész közepén néhány csabai hibát kihasználva megközelítették vetélytársukat a hazaiak, de többre ezen az estén nem futotta, így nem várt, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Békéscsaba.
----
TAJTAVILL-DERECSKE - BUDAPEST BANK-FTC 30–27 (14–13)
A mérkőzés osztályzata: 4
Derecske, 800 néző. V: Kolarovszki, Szabó I.
DERECSKE
KIRÁLY – KEREKI 4, PÁDÁR M. 7 (1), RÁCZ 3, SÜTŐ M. 5 (2), KOCSIK 8 (1), SZABADOS 3.
Csere: Lajtos, Kolsofszki (kapusok), Szamosi A., Kudor, Flaska
FTC
Pastrovics – KOVACSICZ 6, Szamoránsky P. 1, UHRAKOVÁ 11 (8), Ilyés 1, Szucsánszki 1, Juhász
Csere: Haris (kapus), Soós 2, Zácsik. Németh H.3, Szamoránsky A. 2
Kiállítások: 12, illetve 12 perc.
Hétméteresek: 4/4, illetve 8/8.
Az eredmény alakulása: 7. p.: 4– 2. 15. p.: 8–6. 25. p.: 9–11. 29. p.: 13–12. 39. p.: 17–15. 45. p.: 18–19. 52. p.: 23–21. 58. p.: 28–24.
----
DUNAFERR NK - CORNEXI ALCOA AUTOBAHN 28–27 (15–13)
Dunaújváros, 1000 néző. V: Dobrovits, Tályok
DUNAFERR: Knezovit – Lovász 3, MÖRTEL 7 (2), Pigniczki 2, Borbás 1, FERLING 7, Vincze 3. Cs: UNGUREANU 1 (kapus), LALUSKA 3, Gáspár 1, Berta. Edző: Imre Vilmos
CORNEXI: Djeric – BALOGH B. 5 (3), Vaszari 1, TRISCSUK 2, Bernataviciute 3, Valova 1, Kenyeres 2. Cs: FEKETE, SZRNKA 8 (1), Kamper 3, Mayer 2. Edző: Vura József
Az eredmény alakulása: 1. p.: 0–1. 5. p.: 4–1. 11. p.: 5–5. 17. p.: 7–8. 21. p.: 10–12. 27. p.: 13–11. 36. p.: 18–14. 41. p.: 19–18. 55. p.: 25–25.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4
----
KISKUNHALAS NKSE - DVSC-AQUATICUM 23–33 (11–15)
Kiskunhalas, 400 néző. V: Hargitai, Markó
KISKUNHALAS: Szikora – Virág 5, Zámbó 1, Rábai 2, Kósa 1, Csendes 1, KURGYIS 12 (6). Cs: GYŐRI, Pethő (kapusok), Földes, Hodosi, Micskó, Horváth 1
DVSC: Vorozscova – Micic 3, Latakaite 3, Nikolic 1, Szabó V. 2, ORBÁN 10 (2), Nagy I. 4. Cs: Triffa (kapus), BENYÁTS 4, Sütő 1, Madai, STUPARICOVÁ 4, Csáki, Hornyák 1 (1)
Az eredmény alakulása: 8. p.: 1–6. 17. p.: 7–9. 25. p.: 10–12. 40. p.: 12–23. 46. p.: 16–26.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3
----
ASA-HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI NKC - ÓBUDAI GOLDBERGER SE 29–15 (9–10)
Hódmezővásárhely, 600 néző. V: Szegedi, Unyatinszki.
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Abramovics – Földes, NYIKOLAJENKO 9, Gerstmár 4 (2), Borbély 2, Jenőfi 4, Koroknai 1 (1). Cs: VÖRÖS (kapus), SIPOS, Wolf 1, Jókai, SZEPESI 8, Takács D., Nagy R. Edző: Rapatyi Tamás
GOLDBERGER: Gridnyeva – Baross 1, Lehel, Huszák 1, Forgács 1, VAKARCS 5, Matus 6 (4). Cs: Polgár (kapus), Szűcs V., Burai, Tápai A. 1, Selenka, Minárovics, Rummel. Edző: Kovács Péter
Az eredmény alakulása: 6. p.: 1–2. 11. p.: 5–3. 24. p.: 9–6. 30. p.: 9–9. 37. p.: 13–10. 41. p.: 13–12. 49. p.: 20–13. 57. p.: 26–14.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4.
----
VASAS SC - BÉKÉSCSABAI NKC 18–23 (8–14)
Fáy u., 100 néző. V: Jancsó, Marczinka
VASAS: Guiu – Sterbik 1, NAGY K. 5, Gaál, Pallaková 5, Kupricsenková, Balog B. 4 (1). Cs: Tóth Zs., Kószó (kapusok), Szeberényi, Gorova 3, Szalontai. Edző: Papp György
BÉKÉSCSABA: VERESS – VALYUCH 5, Herr A. 4, Tóth K. 1, Takács 2, SZEKERES 5 (1), Vincze 1. Cs: Such, Forczek 1, Kelemen, Czifra 1, Leposava 3, Szögi. Edző. Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–4. 12. p.: 7–5. 29. p.: 8–13. 36. p.: 9–17. 49. p.: 17–20
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1
----
VÁCI NKSE - GYŐRI AUDI ETO KC 20–35 (11–16)
Vác, 600 néző. V: Bóna, Miskei
VÁC: Juhász – Orbán 3 (2), Szilágyi 3, FARKAS 5, Ábrahám 1, Schmidt 1, Gersmár 3. Cs: Nábele (kapus), Simon 1, Babócsi 2, Barján L. 1. Edző: Kenyeres József
GYŐR: HERR – MRAVIKOVA 5, HORNYÁK 3, Spiridon 3, BRADEANU 6, Tomori 1, VÉRTEN O. 2. Cs: Pálinger (kapus), GÖRBICZ 7 (4), Temes 3, DJOKICS 2, Deáki 2, Szőlősi, Kovacsics 1. Edző: Konkoly Csaba
Az eremdény alakulása: 2. p.: 2–0. 8. p.: 3–4. 14. p.: 6–6. 19. p.: 7–10. 27. p.: 10–14. 36. p.: 11–21. 48. p.: 13–28. 53. p.: 15–30.
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4