Nem volt kegyelem: 11 év után ismét trónra léphetett a Pick

2007.05.23. 19:49
Valójában már az első félidőben eldöntötte a negyedik mérkőzést, így a bajnoki cím sorsát a Pick-Szeged a férfi kézilabda NB I döntőjében az ezer sebből vérző MKB Veszprém ellen. A címvédőnek nem volt esélye az Újszegedi sportcsarnokban, egyszer sem vezetett az összecsapáson. Zdravko Zovko együttese 3-3-as állást követően sorozatban öt gólt kapott, később nyolcgólos hátrányban is volt, és végig futott az eredmény után. A szegedieknél a kapus, Puljezevics Nenad és Vadkerti Attila kiemelkeden játszott, de mindenki alaposan kivette a részét a sikerből. A csongrádiak 1996 után másodszor ülhetnek föl a trónra.Férfi bajnokcsapatok 1951 óta
Vadkerti Attila (jobbra) élete egyik legjobb teljesítményét nyújtotta ezen a találkozón
Mirkó István

Két szegedi siker után a Veszprém belekapaszkodott az utolsó szalmaszálba, és hazai pályán legyőzte a Csongrád megyeieket. A Szeged ezután arra készült, hogy a negyedik mérkőzésen, hazai közönség előtt ünnepelhesse a győzelmet.

Vadkerti révén már az első percben megszerezte a vezetést a Pick, és bár Pásztor hamar egyenlített, a következő két gólt ismét a Szeged lőtte. A Veszprém azonban nem szakadt le, és 3-3-ra hozta az eredményt.

Hat perc játék után emberelőnybe került a Szeged, és bár Krivokapics előbb kihagyta a büntetőt, az igen aktív Vadkerti később megszerezte a vezetést, majd újra ő volt eredményes. A balszélső csapata addigi öt góljából négyet szerzett.

MEGVALÓSULT ÁLOM…

A mérkőzés előtt a Szeged hivatalos internetes nyitóoldalán az Edda slágerének jól ismert mondatait lehetett olvasni:
  • „Álmodtam egy világot magamnak
    Itt állok a kapui előtt
    Adj erőt, hogy be tudjak lépni
    Van hitem a magas falak előtt”
Puljezevics megingathatatlan volt a szegedi kapuban, a veszprémiek nem tudták átverni, Vadkerti mellett neki is nagy része volt, hogy tizenegy perc játék után 8-3 volt a Szeged javára. Érthető volt, hogy Zdravko Zovko időt kért.

Tizenhárom perc játék után Iváncsik büntetőjével tört meg a veszprémi gólcsend, de még így is néggyel vezettek a szegediek (8-4). Sőt, tovább tartott a lendület, újabb négy Pick-találat született, Puljezevics pedig továbbra is megbabonázta a vendégeket (12-4). A másik oldalon sem Perics, sem a csereként beállt Tatai nem volt képes bravúrra.

A Szeged magabiztos előnnyel zárta a félidőt, mind támadásban, mind védekezésben felülmúlta a vendégcsapatot. A veszprémieknél hiába „drótozták” össze Lazarovot, a macedón játékos szemmel láthatólag nem volt egészséges.

A második játékrészben két és fél percet kellett várni az első gólra, ezt éppen a félsérült Lazarov szerezte, de a következő támadásból Krivokapics visszaállította az ötgólos különbséget.

A vendégcsapat kapujában nagyot javult Tatai teljesítménye, Puljezevics pedig továbbra is hozta az első félidei formáját, így maradt a négy-öt gólos szegedi vezetés.

Tíz perc játék után újra belelendült a szegedi támadósor, hétgólosra növelték az előnyt Vladan Matics fiai. A veszprémiek ráadásul idegekkel sem igazán bírtak, a csúnyán szabálytalankodó Vujint kiállították a játékvezetők.

Az utolsó tíz percben kissé alábbhagyott a figyelme a szegedieknek, a Veszprém feljött három gólra, de ekkor Puljezevics ismét bizonyította klasszisát, többször is bravúrral védett. A Pick-Szeged végül két találattal, 25-23-ra nyerte a meccset, és 1996 után újra megszerezte a bajnoki címet.

BAJNOKI DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS

PICK-SZEGED - MKB VESZPRÉM KC 25–23 (15–10)
Szeged, 5000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
SZEGED: PULJEZEVICS – Bendó 1 (1), Djurkovics, Herbert, Ilyés 1, Bajusz 1, VADKERTI 6. Csere: Szente (kapus), MEZEI 3, ANDJELKOVICS 3, KRIVOKAPICS 7 (1), BERTA 3, Sutka.
VESZPRÉM: Perics – Gulyás 3, Vujin 2, Sesum, Gál 2, Pérez 1, PÁSZTOR 4. Csere: TATAI (kapus), Lusnyikov, Iváncsik G. 6 (3), Putics 2 (1), Eklemovics 1, Cosma, Lazarov 2.
Az eredmény alakulása: 4. p.. 3–1. 8. p.: 4–3. 12. p.: 8–3. 18. p.: 10–4. 23. p.: 12–6. 27. p.: 15–7. 34. p.: 16–12. 41. p.: 20–13. 46. p.: 21–15. 51. p.: 23–18. 54. p.: 23–20. 58. p.: 25–21
Kiállítások: 16, ill. 12
Hétméteresek: 6/2, ill. 6/4
Az egyik fél három győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Szeged javára

BUDAPEST BANK FÉRFI KÉZILABDALIGA, RÁJÁTSZÁS, AZ 5. HELYÉRT

DEBRECENI KSE – BÉKÉS 35–32 (20–13)
Debrecen, 300 néző. V: Baranyi, Szloska
DKSE: Djorgyevics – GÚNYA 11, Rédei 2, Vilovszki 5, FREY T. 5, Dömös 3, Ambrus 1. Cs: Pereverzia (kapus), Habuczki 1, Tóvizi 2 (2), Kiss I. 2, Tarnavölgyi, Mezei 3. Edző: Kovács Mihály
BÉKÉS: Ardeleán – Djuricin 3, Jurko, Trivkovics, Czina 5, Kopcsák 2, Varga P. 2. Cs: Szikora (kapus), OLáH B. 7, Himer 6 (5), KOCSIS 6, Gilan 1. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 9. p.: 8–2. 19. p.: 11–7. 35. p.: 23–17. 45. p.: 29–23. 55. p.: 34–27.
Kiállítások: -, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5
A párharc végeredménye: 3-0 a Debrecen javára.

BUDAPEST BANK FÉRFI KÉZILABDALIGA, RÁJÁTSZÁS A 9. HELYÉRT

GYÖNGYÖSI FŐISKOLAI KK – SZÁZHALOMBATTA 23–24 (10–13)
Gyöngyös, 200 néző. V: Szegedi, Unyatinszki
GYÖNGYÖS: Ladányi – PAPICS 3, Somogyi 1, Stéhli, Bajorhegyi 1, Nagy I., Farkas 2. Cs: Vass (kapus), PATÓCSKAI 8, NIGRINYI 5, Bursac, Oláh 3 (3). Edző: Csík János
SZÁZHALOMBATTA: PÁSZTOR – Boda, Bécsi 3, Salamon 2, HÓDI 2, MOHÁCSI 8, Nagy M. Cs: Perger (kapus), Horváth, Kertész 1 (1), Jakab 4 (2), MILICSEVICS 3, Füsi, Haag 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–2. 12. p.: 2–5. 18. p.: 4–8. 24. p.: 7–10. 36. p.: 12–16. 42. p.: 16–20. 48. p.: 19–22. 54. p.: 20–22
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
A párharc állása: 2-1 a Százhalombatta javára