A Dunaferr harmadik sikerével simán gyűjtötte be a bronzérmet

2007.05.18. 19:50
A harmadik mérkőzést is megnyerte a Dunaferr férfi kézilabdacsapata a magyar bajnokság harmadik helyéért folytatott párharcban. A bronzérem megszerzése mellett előtérbe került Császár Gábor búcsúztatása is, aki ősztől Dániában folytatja pályafutását.
Császár Gábor szépen búcsúzott el a Dunaferrtől

A dunaújvárosiak megszerezték a harmadik győzelmüket a PLER ellen a bajnokság harmadik helyéért folyó párharcban, így könnyedén gyűjtötték be a bronzérmet.

Imre Vilmos csapata a harmadik mérkőzésen sem bízott semmit a véletlenre, igaz az ötödik percben még a vendégek vezettek egy góllal (3-2), azonban a Dunaferr innentől kezdve szemernyi esélyt sem hagyott a PLER-nek.

A hazaiaknál elsősorban Császár Gábor és Törő Szabolcs villogott, az előbbi tíz, míg az utóbbi nyolc gólt szerzett.

A Dunaferr a szünetre már hét góllal vezetett, és a második játékrész elején növelte előnyét, és ezzel kétséget sem hagyott afelől, hogy melyik csapat játékosainak nyakába kerül a bronzérem, így mindkét oldalon lehetőséget kaphattak a fiatal játékosok is.

A harmadik hely megszerzése mellett mindenki a pályafutását ősztől Dániában folytató Császár Gábor búcsúztatására készült Dunaújvárosban. Dübörgő vastaps és ajándékok garmadája – ez mind-mind a Dunaferr népszerű Csaszijának járt.

BUDAPEST BANK KÉZILABDA LIGA, a 3. HELYÉRT

DUNAFERR SE - PLER-AIRPORT KC 36–24 (20–13)
Dunaújváros, 1600 néző. V: Szegedi, Unyacinszki
DUNAFERR: STOCHL – Iváncsik 4, Nagy K., Rosta M. 1, Kemény, CSÁSZÁR 10 (1), TÖRŐ 8 (1). Cs: MIKLER, Kovács R. (kapusok), Kukucka 3, ZUBAI 6, Grebenár 4, Tóth J., Ancsin. Edző: Imre Vilmos
PLER: SZATHMÁRI – Harsányi 4 (1), Balogh Zs. 1, Lendvay 3, Kocsi 5, Szabó P. 1, Bakos 2. Cs: Novák (kapus), Pál, Dobó 1, Rév 3, Forgács 1 (1), Korsós, Pordán 3. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–3. 13. p.: 10–5. 24. p.: 15–11. 33. p.: 23–13. 40. p.: 28–17. 50. p.: 32–18
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/2
A három győzelemig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Dunaferr javára.