GÖB SÁNDORGÖB SÁNDOR
2003.09.28. 23:07
Esztergomi KSE–Hypo NÖ (osztrák) 34–29 (19–12)
Esztergom, 600 néző. V: Kisfalvi, Péli
ESZTERGOM: KURUCZ – LÁNCZOS 3, PÔCZE 5, CSERNUS 6, VESZELI 5, Sipos 1, Gálhidi 3. Cs: KÖRMÖCZI (kapus), Nagy M., TÓTH M. 7 (7), Takács, Povázsai, Vincze 2, Wolf 2. Edző: Laurencz László
HYPO: Hamerliková – Piedade 2, Horacek 4, VIJUNAITÉ 5, Sinkarenko 3, ROTIS 9 (3), Banková 2. Cs: Krivorucsko (kapus), Dronic 3 (1), Pak, Budecsevics, Gainskyte, Engel 1. Edző: Martin Matuschkowitz
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–3. 12. p.: 6–5. 18. p.: 10–7. 23. p.: 14–8. 28. p.: 18–11. 33. p.: 21–12. 36. p.: 23–12. 44. p.: 26–18. 52. p.: 30–22. 58. p.: 34–28
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 6/4

Az Esztergomban nagy érdeklődéssel várt Hypo szerezte a mérkőzés első gólját, de a hazaiak nem engedték meglépni az osztrák csapatot, majd a 12. percben át is vették a vezetést, és a félidő végéig ezt kiváló játékkal a szurkolók hatalmas biztatása mellett növelték. A vendégek sokat szabálytalankodtak, és a heteseket kiválóan dobó Tóth Mária rendre értékesítette azokat. A szünet után óriási lendülettel kezdett a vendégcsapat, de az esztergomiak nem ijedtek meg, hanem nagyon fegyelmezett védekezéssel 11 góllal is vezettek. Igaz az előny a végére csökkent, ám a közönség így is hosszasan ünnepelte Laurencz László tanítványait.

Mestermérleg
Laurencz László:
– Van egy latin közmondás, ora et labora, vagyis, imádkozzál és dolgozzál. Mi imádkoztunk és dolgoztunk is, de most már felfigyelhetne ránk az esztergomi önkormányzat vezetése.
Martin Matuschkowitz: – A hazai pálya minden előnyét élvezve ilyen arányban is megérdemelten győzött a nagyon jól játszó esztergomi csapat.