KERESZTÚRI GYULAKERESZTÚRI GYULA
2003.06.11. 23:18
Váci NK–Bp. Kőbánya-Spartacus 29–22 (17–13)
Vác, 300 néző. V: Klucsó, Lekrinszki
VÁC: GRIDNYEVA – Berta M. 2, HORNYÁK 7, Csenki 2, Ôri C., MÁTYÁS A. 13 (4), Hajdu 3. Cs: Tosovics (kapus), MOSZKOVAJA 1, Guricsné, Stiener, Szentes 1. Edző: Hajdu János
KÔBÁNYA: Orsós – Nagy A. 2, Baboly 4, Gálhidi, VÍGLÁSI 12 (7), Andrási 1, Kovács J. Cs: Tamaskovics (kapus), Laluska 3, Halmai, Huszák. Edző: Horváth Ervin
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–1. 13. p.: 6–4. 17. p.: 8–8. 24. p.: 14–11. 28. p.: 16–11. 34. p.: 17–15. 42. p.: 22–17. 48. p.: 25–19. 51. p.: 27–19
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 8/7

Mátyás Auguszta (9) 13 gólt dobott (Fotó: Meggyesi Bálint)
A kupasorozat harmadik helye, egyben a KEK-szereplés joga volt a tét a kedvező sorsolással élő két kiscsapat találkozóján. Az első negyedóra egy-két gólos váci előnnyel telt el, Mátyás Auguszta találataira rendre felelni tudott Víglási Zsuzsa. Nyolcnál utolérte ellenfelét a Szpari, de a félidő hajrája egyértelműen a hazaiaké volt. A megerőltető háromnapos kupasorozat számukra utolsó félidejére nagyon elfáradtak az együttesek, már csak a tét nagysága és a szívük hajtotta a játékosokat. A kisszámú, de annál lelkesebb váci szurkolótábor biztatásától kísérve négy, öt, majd hat gólra nőtt Hornyákék előnye a csak büntetőből eredményes vendégekkel szemben, a hajrá pedig már örömjáték volt, a Duna-partiak mennybemenetele… A váci kispadról távozó Hajdu János tehát KEK-induló együttest hagyott utódjára, akinek persze ismerős lehet a feladat, hiszen Vura József egy éve a Győrrel indulhatott ugyanott. A találkozó befejezése után a bronzérmeket dr. Benedek András, az MKSZ elnöke adta át.

Mestermérleg
Hajdu János:
– Büszkék vagyunk arra, hogy Vác kézilabdasportjának legnagyobb sikerét érhettük el. Sok sikert kívánok a csapatnak a nemzetközi és a hazai küzdelmekhez.
Horváth Ervin: – Nagyon sok sikert kívánok a váciaknak, igazi kupaküzdelem volt, mindkét csapat a tőle telhető maximumot nyújtotta. Büszkék lehetünk kupaszereplésünkre.