IHÁSZ ZSUZSA, VERASZTÓ LAJOS, HAVASRÉTI BÉLA, JÁVOR PÉTER, PALLAGI RÓBERT, KIRIPOLSZKY TAMÁSIHÁSZ ZSUZSA, VERASZTÓ LAJOS, HAVASRÉTI BÉLA, JÁVOR PÉTER, PALLAGI RÓBERT, KIRIPOLSZKY TAMÁS
Nők

DVSC-Valdor–Dunaferr SE 25–27 (14–14)

Debrecen, 1200 néző
V: Dobrovics, Tájok
DVSC: SZÁSZ – KEREKI 6, Galai 3 (1), MADAI 3, Nyilas 2, SZŰCS 7 (1), Orbán 2. Cs: Szamozvanova (kapus), Juhász, Sütő M. 2, Nagy K., Szabados. Edző: Komáromi Ákos
DUNAFERR: PÁLINGER – PÁLFFY 5, Pigniczki, Gáspár, Bohus 3, FERLING 9 (2), NAGY I. 6 (3). Cs: Borók 1, Oblisz, Szrnka 1, Kindl, Bulath 2. Edző: Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–3. 11. p.: 4–5. 11. p.: 7–7. 18. p.: 9–8. 27. p.: 13–12. 36. p.: 15–17. 41. p.: 19–17. 45. p.: 19–21. 52. p.: 23–23. 57. p.: 24–26
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, il. 6/5
Az újvárosi Szrnka Hortenzia (középen) keményen csatázott a debreceni védôkkel
Nagyot tévedtek azok, akik azt hitték, hogy lefutottnak tekinthető a találkozó. Az utóbbi időben egyre jobb formába lendülő fiatal debreceni csapat ugyanis alaposan megnehezítette a bajnokaspiráns dolgát. A hazaiak lelkesen, bátran küzdöttek, és nem csupán rajtuk múlott, hogy elmaradt a nagy meglepetés. A hajdúságiak ugyanis nem tisztelték nagynevű ellenfelüket, ám a játékvezetők annál inkább.

Mestermérleg
Komáromi Ákos: – Maximális dicséret illeti a lányokat. A mérkőzés tanulsága viszont az, hogy meg kell tanulnunk nyerni. Sajnos, a végjátékban sokat hibáztunk.
Kiss Szilárd: – A jó színvonalú mérkőzésen a második félidőbeli fegyelmezett játékunkkal kerekedtünk felül. Mindkét csapat játékosai megérdemlik a dicséretet.
Férfiak

Győri Tento-ETO KC–Komlói BSK Futóerőmű 32–25 (15–8)

Győr, 800 néző
V: Hurick, Stefanek (osztrákok)
GYÔR: GERHATH – Iváncsik 4, Bősze 2, KONKOLY 5, Herbert 1, SZABÓ P. 13 (2), Kovács Á. 1. Cs: Tatai (kapus), Bakos 2, Mikes 1, Kányai 1, Remete, Horváth Sz. 2, Cziráki. Edző: Tóth László
KOMLÓ: Pókos – KALOCSAY 5 (2), Dömös, Papp 4, NAGY Z. 5, Tolsztih 1, Egri 5. Cs: Mészáros, Szabó T. (kapusok), Kékesi 3, Kis G. 2. Edző: Váczi Sándor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–0. 9. p.: 4–3. 15. p.: 8–4. 24. p.: 13–5. 35. p.: 19–11. 43. p.: 22–18. 53. p.: 29–22
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2

Új idôpont

PÉCS. A múlt héten a havazás és a rossz útviszonyok miatt elmaradt a PEAC–Hódmezôvásárhely nôi NB I-es mérkôzés, amelyet vasárnap (február 16-án, 16 óra) rendeznek meg.

Az év párharca

SZEGED. Az év egyik legizgalmasabb párharcának ígérkezik a Pick-Szeged– TBV Lemgo csata a férfi KEK-negyeddöntôben. A klubok megállapodása alapján az elsô találkozóra március 1-én Németországban kerül sor, a visszavágót pedig március 9-én rendezik meg.
A gyorsan szerzett 3–0-s győri előny után a komlóiak még felzárkóztak (4–3), de a következő 15 percben a lényegesen gyorsabban, szellemesebben játszó vendéglátók valósággal állva hagyták, szétzilálták ellenfelüket. A fordulás után kissé szétesett a győri csapat védekezése (ekkor 17 gólt kaptak a hazaiak), de így is végig vezetve, biztosan nyertek.

Tóth László: –Elnézést kérek a közönségtől, a második félidő játéka az én hibám. A sportban azonban csak az tud jól teljesíteni, aki játszik, s ezért mindenkinek lehetőséget adtam.
Váczi Sándor: – Többet kell dolgoznunk, de még csak ezután következik a rájátszás.

Every Day Orosháza–Diacell Pécsi KK 29–25 (15–12)
Orosháza, 800 néző
V: Klúcsó, Lekrinszki
OROSHÁZA: SZABÓ L. – GÚNYA 8 (1), Oláh 1, DAYKA 4, ROSTA I. 6 (2), Harsányi 4, Ambrus 3. Cs: Pásztor, Patocskai, NÉMETH Z. 3, Bajusz. Edző: Bajusz József
PÉCS: Szente – Erdélyi 1, SZOBOL 10 (3), Lévay 2, SZÖGI 6, Bursat 1, Németh A. Cs: Werner, Kovács G. 1, Kovács Zs. 1, Szappanos 1, KOKAS 2. Edző: Füzesi Ferenc
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/3

Az orosházi együttes végig irányította a találkozót, a lelkes, sokat futó vendégek azonban nem adták fel, a második félidő közepén egy gólra felzárkóztak. A hajrában ismét a hazaiak akarata érvényesült, így megérdemelten nyerték a közepes színvonalú mérkőzést.

Bajusz József: – A vártnál nehezebben nyertünk, de magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, mert sok ziccert és hétméterest kihagytunk.
Füzesi Ferenc: – Mindent megtettünk a győzelemért, amit Orosházán meg lehet tenni.

Pestszentlőrinc-Elektromos–Fotex KCV 22–40 (10–19)
Népfürdő u., 900 néző
V: Herczeg, Südi
PESTSZENTLÔRINC: Ihász – Börcsök 2, HARSÁNYI 3, JÓZSA 6, Molnár 3, FREY 6 (1), Barta 2. Cs: MARCHIS (kapus), Tamás, Szabó, Kaiser. Edző: Győrfi János
VESZPRÉM: STERBIK – Gulyás 2, Éles 4, Goluza 5 (1), Csoknyai, DÍAZ 6, IVÁNCSIK 8. Cs: Kovács (kapus), GÁL 7, Bartók 1, Pásztor 3, Mohácsi 2, Tóth J. 1, Jovic 1. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–4. 10. p.: 3–8. 20. p.: 5–13. 40. p.: 13–23. 50. p.: 18–33
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1
Már tíz perc alatt tetemes előnyre tettek szert a vendégek, amit határozott, hatékony védekezésüknek köszönhettek. Ehhez nagyban hozzájárult Sterbik kapus teljesítménye. Nehéz feladat hárult a hazai edzőre, hiszen öt sérült játékosát kellett nélkülöznie. A Fotexben minden benevezett játékos pályára léphetett, akik fegyelmezett, helyenként parádés megoldásokkal hálálták meg a bizalmat. Mindkét edző sok taktikai elemet próbáltatott ki csapatával. A Tromos a felállt védőfal ellen elbizonytalanodott.

Győrfi János: – Jelentős feladataink vannak a továbbiakban, ennél sokkal többet kell nyújtanunk.
Zdravko Zovko: – Nekünk nagyon fontos felkészülési mérkőzés volt, mindkét csapatból sok jó játékos hiányzott, de így is jó mérkőzést játszottunk.

Békési FKC–Carbonex KC-Tatabánya 29–30 (15–15)
Békés, 500 néző. V: Láda, Sebők
BÉKÉS: Szikora – Nyitrai 1, Gilan 5, Novanc 4, Nagy T. 1, MOLDOVÁN 15 (4), Korcsok 1. Cs: ÁRDELEÁN (kapus), GÁLIK, Polgár Z. 1, Polgár T. 1, Döge, Czegle. Edző: Gávai Ferenc
TATABÁNYA: PULAI – HIMER 12 (3), Kiss I. 1, Jano, Fülöp, Borsos 3 (1), Serfel 1. Cs: Nagy P. (kapus), Krancz, LENGYEL 5 (1), Pavlovics 3, Kuzma 1, Törő 4 (1). Edző: Kanyó Antal
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 7/6
Kezdetben nem sokat törődtek a védekezéssel a csapatok. A fordulás után elsősorban Árdeleán kapusnak köszönhetően jelentős előnyre tett szert a Békés, ám a vendégek edzőjének időkérése után megtáltosodott a Tatabánya.

Gávai Ferenc: – Sikerült megvernünk saját magunkat. A második félidő közepén megnyert mérkőzést engedtünk ki a kezünkből.
Kanyó Antal: – A dunaújvárosi mérkőzés után a fiúk megcáfoltak.

Százhalombatta–Ceglédi KK 30–30 (12–15)
Százhalombatta, 300 néző
V: Horváth P., Marton B.
SZÁZHALOMBATTA: Cziráki – TOMBOR 11 (7), Kiss 4 (1), LOPEZ 4, Molnár 2, KAPLONYI 7, Farkas 1. Cs: Novák, Pásztor (kapusok), Struhár, Fejes, Tóth Á., Golovin 1. Edző: Hemela Zsolt
CEGLÉD: Fekete – Laurencz 2, Bendó 4 (1), JAKAB 7, JÓZSA 3, SZABÓ GY. 5, Varga 4. Cs: Erdélyi (kapus), Földi, Dengi, Magyar, Lavrnics 3 (1), Buceschi 2. Edző: Nagy Károly
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 10/8, ill. 3/2
A mérkőzés nagy részében esetenkét több góllal is vezető Cegléd ellen a lefújás pillanatában látványos góllal egyenlített Lopez.

Hemela Zsolt: –A sírból hoztuk vissza ezt a pontot.
Nagy Károly: – Többször megnyertnek hitt mérkőzésen veszítettünk pontot.