KIRIPOLSZKY TAMÁS, HAVASRÉTI BÉLA, KANDÓ TAMÁS, SZIRMAI GYÖRGY, KERESZTÚRI GYULA, RUPNIK KÁROLYKIRIPOLSZKY TAMÁS, HAVASRÉTI BÉLA, KANDÓ TAMÁS, SZIRMAI GYÖRGY, KERESZTÚRI GYULA, RUPNIK KÁROLY
2002.09.11. 22:56
DVSC-Valdor–Vasas 27–24 (15–13)
Debrecen, 1000 néző. V: Nagy F., Túroczi
DEBRECEN: Szász – Kereki 4, Rácz, NYILAS 8, SZŰCS 5, Madai 2, Orbán 4 (2). Cs: KOLSOFSZKI, Szamozvanova (kapusok), Galai 3 (3), Sütő, Buglyó 1. Edző: Váczi Sándor
VASAS: Pastrovics – BÖDE 6, Szélesi 3 (1), Koroknai 3, Kovásznai 1, CSERNOVA 9 (3), Orosz 1. Cs: Pásztor R. (kapus), Kóréh, Ábrahám 1, Pásztor Zs. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–1. 10. p.: 4–4. 13. p.: 7–4. 20. p.: 9–9. 24. p.: 11–12. 28. p.: 14–12. 36. p.: 18–14. 42. p.: 20–16. 46. p.: 20–19. 54. p.: 24–21
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/4

Nyilas Tünde (jobbra), a DVSC rutinos vezéregyénisége már a bajnoki nyitányon is kirobbanó formában ontotta a gólokat
A jó iramú, közepes színvonalú találkozón szinte végig a Debrecen vezetett, de elsősorban Csernova eredményességének köszönhetően a Vasas végig partiban volt. A hazaiak csak ritkán tudtak élni a leindítás fegyverével, míg a vendégek sokszor perceken keresztül támadhattak. A DVSC-Valdor válogatott átlövőjét, Szűcs Gabriellát csak az első játékrészben tudták kikapcsolni a játékból a piros-kékek, ám a csapatkapitány, Nyilas Tünde kirobbanó formában és igen gólerősen kézilabdázott, és elsősorban neki köszönhetően végül biztos győzelmet arattak a hajdúságiak.

Mestermérleg
Váczi Sándor: – Sajnos, megszenvedtünk a Vasas kellemetlen stílusával, szinte végig védekeznünk kellett a mérkőzésen.
Köstner Vilmos: – Fiatal csapatom nem vallott szégyent. Végig nyílttá tette a találkozót, de a Debrecen egy Nyilas Tündével jobbnak bizonyult.

Győri Graboplast ETO KC–PEAC-PIKKER 30–22 (15–13)
Győr, 1200 néző. V: Márczi, Skriba
GYÔR: SIRINA – LOVÁSZ 7, Kindl 3, Görbicz 4, Jókai 2, Nitescu 2, Vérten 3. Cs: Petróczi (kapus), Dokics 2, MEHLMANN 7 (3), Köbli, Mörtel. Edző: Vura József
PÉCS: JUHÁSZ – Somlai, Kévés 5 (4), Tomasovics 1, Szűcs 3, JENÔFI 4, Peringer 3. Cs: Schmidt, SZÉKELY 4, Klász 2, Horváth O. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 14. p.: 9–1. 19. p.: 11–6. 24. p.: 13–9. 38. p.: 17–16. 43. p.: 19–18. 48. p.: 24–19. 55. p.: 27–22
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
A mérkőzés előtt köszöntötték az augusztusi finnországi junior Eb-n ezüstérmet szerzett magyar csapat hét győri (közülük kettő, Jenőfi Katalin és Kári Horváth Renáta kölcsönjátékosként már a Pécs csapatában szerepel) tagját.
A pécsiek kissé megilletődötten kezdtek, igyekeztek járatni a labdát, ezzel szemben az ETO szélvészgyorsan rajtolt, és percek alatt tetemes előnyre tett szert, ám 9–1-es állásnál erősen kiengedett, támadásban kapkodott, elpufogtatta a labdákat, védekezésben kihagyott. Az NB I lelkes újonca a félidő végéig két gólra csökkentette hátrányát. A fordulás után a pécsi lányok hősiesen harcoltak, háromszor is egy gólra csökkentették hátrányukat, de a félidő közepétől a Győr rákapcsolt.

Vura József: – Kilenc–egynél nagyon kiengedett a csapatom, megtört a lendülete. Aztán igyekezett újra felpörögni, de ezúttal nem sikerült.
Danyi Gábor: – Nekünk még szoknunk kell az első osztály légkörét, de volt tartása a csapatomnak, és ez biztató.

Herz-FTC–Túrkeve SE-Kevehús 35–24 (22–10)
Kőbányai út, 400 néző.
V: Kerek, Wohner
FTC: Sugár – MRAVIKOVÁ 6, Benyáts 5, Siti E. 3, Pádár I. 2, Farkas Á. 5 (4), Kirsner 5. Cs: Miklosová (kapus), Kovács V. 3, Tóth T. 1, Pádár M. 2, Lőwy 2, Barna 1, Kertész. Edző: Németh András
TÚRKEVE: Flick – Kövér 1, Nikics 6 (1), SZABÓ 6 (3), Gelei, Jancsarova 4, Kánya 3. Cs: Hodroga (kapus), HORVÁTH 4, Takács, Hódosi. Edző: Bán Tibor
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/4
Újoncokhoz mérten – főleg az elején – meglepően bátran játszottak a túrkeveiek a bajnok otthonában, felvállalva azt, hogy a zöld-fehérek kihasználják a kockáztatásaikból adódó lehetőségeiket. Az első negyedóra után azonban már nagy volt a különbség a két csapat között. A második játékrész szintén a bajnok fölényével telt el, még úgy is, hogy Németh András mester gyakran cserélte játékosait, lehetőséget adva a különböző páros játékkapcsolatok gyakorlására.

Németh András: – Tudtam, hogy nem lesz sok örömöm a mérkőzésben, de ez még a várakozásomat is alulmúlta.
Bán Tibor: – A második félidei játékunkkal elégedett vagyok. Főleg a védekezéssel. Örülök, hogy ilyen szinten és ellenféllel szemben is bizonyíthattuk lelkes hozzáállásunkat, amellyel otthon győzelmi lehetőségünk is lehet néhány vetélytársunkkal szemben.

Dunaferr SE–Bp. Kőbánya Spartacus 26–20 (16–12)
Dunaújváros, 400 néző.
V: Horváth, Németh
DUNAFERR: CRACANA – PÁLFFY 6, PIGNICZKI 4, Ferling 3, Borbély, Szrnka 2, Nagy I. 3 (2). Cs: Pálinger (kapus), Bohus 3, Gáspár 3, Turtóczki 2, Borók, Bulath, Oblisz. Edző: Kiss Szilárd
KÔBÁNYA: MÁTYÁS – Nagy A. 4, BABOLY 3, Andrási, VÍGLÁSI 5 (2), Halmai 2, Kovács 3. Cs: Tamaskovics (kapus), Laluska 2, Gálhidi 1, Csepregi, Huszák, Homoki, Kaldenecker. Edző: Horváth Ervin
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2
A mérkőzés első húsz percében egyre-másra vezette gólveszélyes akcióit a Dunaferr, de –meglepő módon – igen bátran játszottak a vendégek is. Az első félidő végén és a második játékrész elején a korábban látottnál több hibával játszott a hazai együttes, és ezt kihasználva a szemfüles kőbányaiak szorossá tudták tenni a mérkőzést. A hajrában újra öszszekapta magát a Dunaferr és magabiztos sikert aratott.

Kiss Szilárd: – Gyenge színvonalú mérkőzésen sikerült legyőznünk a derekasan küzdő Spartacust.
Horváth Ervin: – Minél tovább szerettünk volna versenyben maradni a Dunaferr-rel, s a lányaim hozzáállása mindenképpen dicséretes volt.

Váci NK–Cornexi-Alcoa 24–35 (10–18)
Vác, 600 néző. V: Herczeg, Südi
VÁC: Gridnyeva – Berta 3 (1), Hajdu 3, Csenki 4 (3), Ôri C. 1, Mátyás A. 6 (1), Stiener 2. Cs: MOSZKOVAJA 4, Hornyák 1, Povázsay, Szentes. Edző: Hajdu János
CORNEXI: FARKAS A. –Gisca 3, KULCSÁR A. 6 (1), NÉMETH H. 7 (1), Kovács T. 1, Siti B. 3, Lőw 5. Cs: Fekete (kapus), TÓTH M. 9, Szőke Sz. 1, Ôri E., Tápai. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 10. p.: 2–5. 19. p.: 5–12. 25. p.: 6–16. 39. p.: 14–25. 47. p.: 18–29. 55. p.: 22–32
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 2/2
A székesfehérvári csarnok felújítása miatt felcserélt pályaválasztói joggal rendezték a találkozót, amelyről részleges bokaszalag-szakadása miatt hiányzott a Cornexi egyik új ásza, Deli Rita. Nagyon összeszedett, pörgős játékkal kezdtek a vendégek. Határozott védőmunkájukra jellemző, hogy a váciak a meccs első harmadában mindössze öt gólt tudtak szerezni. A fordulást követő rövid hazai fellángolás után ismét nagy fölénybe került Zsiga Gyula együttese. Fokozatosan növelte, majd a cserejátékosokkal is tartotta a különbséget a Cornexi, és biztosan érvényesítette a papírformát.

Hajdu János: – Túl erős vetélytárs volt nekünk a Cornexi, és nem is játszottunk jól. Nehéz a sorsolásunk, és ezt a periódust át kell vészelnünk.
Zsiga Gyula: – Az igen lelkes váciak halogató stílusa többször őrületbe kergetett bennünket, azonban támadójátékunknak köszönhetően egyértelművé vált a fölényünk.

Liss-Hódmezővásárhelyi NKC–Esztergomi KSE 22–28 (13–15)
Hódmezővásárhely, 700 néző.
V: Láda, Sebők
HÓDMEZÔVÁSÁRHELY: Vörös – Kósa, Gaál 2, Mikolics 1, Asztalos, Kocsik 9 (7), Baunok 3. Cs: Szabó K. (kapus), Szabó M., Huba, Csíkos 2 (2), Szabó V. 3, Kocsis 2. Edző: Farkas József
ESZTERGOM: KURUCZ – Lánczos 1, Káldi, RÁBAI 4, BORBÁS 4, PÔCZE 6, Vincze 4. Cs: Körmöczi, Németh (kapusok), Csernus 2, Sipos, VESZELI 7 (4), Wolf. Edző: Laurencz László
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–2. 10. p.: 2–5. 20. p.: 7–8. 25. p.: 9–12. 35. p.: 15–18. 38. p.: 17–20. 48. p.: 17–24. 51. p.: 20–26
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 13/9, ill. 6/4
Nagy várakozás előzte meg a vásárhelyi csapat évadnyitó mérkőzését, ám a meglepetésről az esztergomi együttes gondoskodott. A vendégek ugyanis végig nagyon higgadtan, okosan és pontosan játszottak, a házigazdák valamennyi hibáját kihasználták. Az első félidőben megszerzett előnyt a fordulást követően növelte az esztergomi csapat, a Liss-HNKC játékosai pedig egyre idegesebbé váltak. A jelentős előny birtokában a mérkőzés befejező szakaszában is sokkal taktikusabban, nyugodtabban játszott Laurencz László mester együttese, amely némi meglepetésre, ám teljesen megérdemelten szerezte meg a két pontot.

Farkas József: – Két napunk van arra, hogy felálljunk a padlóról. Bízom abban, hogy még egyszer ilyen rosszul nem játszhatunk.
Laurencz László: –Nagyon utálok hosszú utat megtenni vereséggel, de most jó szájízzel utazhatunk haza.