Tour: a csapatidőfutamban egy mp döntött; Froome előnye nőtt

MTI MTIMTI MTI
2015.07.12. 18:00
Útban a szakaszgyőzelem felé a BMC Racing (Fotó: AFP)
A BMC Racing nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny vasárnapi, kilencedik szakaszát, amely csapatidőfutam volt.

Az amerikai istálló kapitánya, Tejay van Garderen a sikernek köszönhetően feljött összetettben a második helyre. Az élen álló Chris Froome együttese, a Sky mindössze egy másodperccel kapott ki, így 12 másodpercre növelte előnyét a viadal 2013-as győztese.

Ami Froome számára még fontosabb, az az, hogy legnagyobb riválisai közül a kolumbiai Nairo Quintana csapatát (Movistar) 3, a spanyol Alberto Contadorét (Tinkoff-Saxo) 27, a címvédő olasz Vincenzo Nibaliét (Asztana) pedig 34 másodperccel előzték meg. Ez azt jelenti, hogy Contador több mint egyperces, Quintana közel kétperces, míg Nibali majdnem két és fél perces hátránnyal várja a folytatást – immár a Pireneusokban.

A hétfői szünnapot követően kedden a Tarbes és La Pierre Saint Martin közötti 167 kilométeres etap vár a mezőnyre.