MTI 2014.10.09 12:50 Frissítve: 2015.03.23 01:42

Kerékpár: visszavonul a Tour de France-győztes Andy Schleck

Bejelentette visszavonulását Andy Schleck, aki 2010-ben megnyerte a világ legrangosabb országúti kerékpáros körversenyét, a Tour de France-ot.

„Az év végén befejezem a pályafutásomat” – mondta csütörtökön a luxemburgi kerekes, aki az idei franciaországi viadalon egy bukásban súlyos térdsérülést szenvedett.

Schleck mindössze 29 évesen döntött a visszavonulás mellett, pedig kerékpározásban ebben az életkorban szoktak pályájuk csúcsán lenni a versenyzők. Döntését egészségi okokkal indokolta.

A kiváló hegyimenő 2010-ben úgy nyert a Touron, hogy az előtte végző spanyol Alberto Contadort kizárták doppingolás miatt. Emellett kétszer volt második a francia körversenyen és egyszer a Giro d’Italián, egy ízben pedig a klasszikus egynapos Liege–Bastogne–Liege viadalon is győzött.

2020.10.21 13:58:43

Kerékpár H. D.

Kattintson ide a verseny adatbankjának megtekintéséhez! Térkép és program egy helyen.

2020.10.03 00:44:35

Kerékpár KOHÁN GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. A sporttörténelem második magyarjaként lesz ott az egyik nagy háromhetes körverseny rajtjánál.

2020.09.30 14:24:39

2020.09.21 14:20:27

„Ez minden idők egyik legnagyszerűbb teljesítménye volt, amit a kerékpársportban valaha is láttunk.”

2020.09.02 09:46:35

Kerékpár SZŰCS ANDRÁS

Az olasz egy Tour de France- és még egy Giro-sikerrel mondaná tökéletesnek pályafutását.