MTI 2015.10.02 19:20 Frissítve: 2015.10.02 19:20

Kerékpár: tíz évig őrzik a nagy körversenyek doppingmintáit

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) tíz évig megõrzi a háromhetes körversenyek – vagyis a Giro d'Italia, a Tour de France és a Vuelta a Espana – elsõ öt helyezettjének doppingmintáit az esetleges későbbi újraellenőrzésekhez.

Az UCI 656 doppingellenőrzést végzett a brit Chris Froome győzelmével zárult idei Touron, és mint pénteken bejelentették, ezeket a mintákat is megőrzik.

Az UCI döntésében közrejátszhatott, hogy doppingolás miatt utólag hét Tour-elsőségétől fosztották meg Lance Armstrongot. A 44 éves amerikai kerékpáros sokáig tagadta, hogy évtizeden át tiltott szerek segítségével érte el sikereit. Végül 2012-ben megtört, és elismerte a csalást, így örökre eltiltották.

2020.10.21 13:58:43

Kerékpár H. D.

Kattintson ide a verseny adatbankjának megtekintéséhez! Térkép és program egy helyen.

2020.10.03 00:44:35

Kerékpár KOHÁN GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. A sporttörténelem második magyarjaként lesz ott az egyik nagy háromhetes körverseny rajtjánál.

2020.09.30 14:24:39

2020.09.21 14:20:27

„Ez minden idők egyik legnagyszerűbb teljesítménye volt, amit a kerékpársportban valaha is láttunk.”

2020.09.02 09:46:35

Kerékpár SZŰCS ANDRÁS

Az olasz egy Tour de France- és még egy Giro-sikerrel mondaná tökéletesnek pályafutását.