Kerékpár: elhunyt Baranyecz András, kilencszeres magyar bajnok

2010.01.07. 17:23
Címkék
Január 5-én, 64 éves korában hosszas betegség után elhunyt Baranyecz András, az 1960-as évek kiváló, kilencszeres magyar bajnok versenyzője.

Baranyecz András pályafutását a Vörös Meteor Kerékpár Szakosztályában kezdte 1960-ban, majd 1966-tól a Vasas Sport Clubban folytatta, végül a Postásban fejezte be 1973-ban. Sikereit pályán érte el, ahol több ízben magyar bajnoki címet szerzett, országos csúcsot döntött. 1964 és 1970. között tagja volt a magyar válogatottnak. Sprinterként és a kétülésesek versenyében is részt vett a '68-as mexikói olimpián, mindkét számban a reményfutamig jutott.

Edzői pályafutását a KSI-ben kezdte 1973-ban, majd a Ferencváros, a Ganz Mávag és végül a BVSC kerékpárosait oktatta-nevelte. 

1986–1990-ig a TF kerékpár szakedzői képzésén gyarapította a fiatal edzők tudását.1994-től 2001-ig a Magyar Kerékpár Szövetség szakfelügyelőjeként tevékenykedett.

Legfrissebb hírek

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
30 perce

Hét Domb: Milák egyéni rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
37 perce

Negyvenöt perc után nem bír egymással Kanada és Dél-Afrika

Foci vb 2026
40 perce

Sikeres magyar főpróba az oroszok ellen

Kosárlabda
1 órája

A kiesés után távozik a dél-koreai szövetségi kapitány

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: a férfiaknál Németország, a nőknél Argentína nyert

Kézilabda
1 órája

Elkezdődött a Dél-Afrika–Kanada mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada 0–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik