nemzetisport.hu 2015.07.20 16:21 Frissítve: 2015.07.20 16:22

Kerékpár: Benkó és Parti újabb lépést tett az olimpia felé

Július 19-én, Sopronban rendezték a hegyikerékpáros magyar bajnokságot, amely egyben nemzetközi nyílt verseny is volt.

A női mezőnyben Benkó Barbara nyert (Fotó: Máhr Attila)

Az európai szintű, ugratókkal és sziklakerttel tarkított, 4.6 km hosszúságú és 290 méter szintemelkedésű pályán korosztálynak megfelelően 2–6 kört mentek a profi hegyi kerékpárosok.

Összesen tizenöt kategóriában avattak magyar bajnokot, az olimpia kvóta megszerzésében fontos elit kategóriában a várakozásnak megfelelően Benkó Barbara és Parti András győzött, így mindkét olimpikon újabb lépést a 2016-os riói részvétel felé.

2020.10.03 00:44:35

Kerékpár KOHÁN GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. A sporttörténelem második magyarjaként lesz ott az egyik nagy háromhetes körverseny rajtjánál.

2020.09.30 14:24:39

Kerékpár H. D.

Kattintson ide a verseny adatbankjának megtekintéséhez! Térkép és program egy helyen.

2020.09.21 14:20:27

„Ez minden idők egyik legnagyszerűbb teljesítménye volt, amit a kerékpársportban valaha is láttunk.”

2020.09.02 09:46:35

Kerékpár SZŰCS ANDRÁS

Az olasz egy Tour de France- és még egy Giro-sikerrel mondaná tökéletesnek pályafutását.

2020.09.01 23:58:38

NS-VÉLEMÉNY. Az utóbbi években befektetett pénz jól hasznosul és kézzelfogható eredményekkel párosul.