MTI 2019.04.24 18:02 Frissítve: 2019.04.24 18:12

Kerékpár: Alaphilippe a Vallon Nyílon folytatta menetelését

Julian Alaphilippe megvédte címét szerdán a klasszikus egynapos országúti kerékpáros viadalok közé tartozó Vallon Nyílon.

A francia sportoló ismét a dán Jakob Fuglsanggal tudott meglépni az élbolytól, ahogy három napja az Amstel Gold Race-en, csakhogy ezúttal nem csapták őket hátba az utolsó métereken, így kettejük között dőlt el a győzelem, a sprintbefutóban pedig Alaphilippe bizonyult gyorsabbnak. Harmadikként hat másodperc hátránnyal az olasz Diego Ulissi ért célba a helyenként 15 százalékos meredekségű ardenneki emelkedőkkel tarkított 195 kilométeres viadalon. Az öt elsőségével rekorder, világbajnoki címvédő spanyol Alejandro Valverde ezúttal nem bírta a végét, így 11 másodperces lemaradással 11. lett.

A Deceuninck-Quick-Step versenyzője idén már harmadik diadalát aratta a tavaszi egynaposokon, ugyanis márciusban a Strade Bianchén és a Milánó-Sanremón is elsőként haladt át a célvonalon. A tavaszi egynaposok vasárnap a Liége-Bastogne-Liége viadallal zárulnak.

2019.05.14 00:25:39

Kerékpár KOHÁN GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. Aki átélte már, tudja, szinte beszippantja az embert.

2019.05.10 19:12:09

Az egyetlen magyar Grand Tour-résztvevő a Giro d’Italia kulisszatitkairól.

2019.05.11 09:28:20

Kerékpár nemzetisport.hu

Kattintson ide a verseny adatbankjának megtekintéséhez! Térkép és program egy helyen.

2018.08.26 21:16:51

2018.07.30 11:38:38

A Tour de France első walesi győztese bevallotta, hogy nem csak kenyéren és vízen élt a verseny alatt.