Hesjedal az időfutamon megnyerte a Girót

2012.05.27. 18:32
Ryder Hesjedal ekkor talán még el sem hitte, hogy megnyerte a Girót (Fotók: Action Images)
A nagy kerékpáros körversenyek történetében először kanadai győztest avattak, miután az idei Giro d’Italiát Ryder Hesjedal nyerte meg.

Az Olasz körverseny a milánói egyéni időfutammal fejeződött be, amely előtt Hesjedal 31 másodperces hátrányban volt az élen álló spanyol Joaquim Rodríguezzel szemben. A kanadai végül 47 másodperccel hamarabb teljesítette a 28 km-es távot, így 16 másodperces előnnyel végzett az élen összetettben.

„Lehetetlen dolgok történtek napról napra, ez egyszerűen hihetetlen – mondta a 31 éves Hesjedal. – A csapatom nélkül nem lettem volna képes erre. A versenyre érkezve éreztem, hogy jó formában vagyok, friss maradtam, és megragadtam minden lehetőséget. Hihetetlen támogatást kaptam az otthoni szurkolóktól, szeretném megköszönni mindenkinek.”

A kanadaiak új kedvence a milánói időfutamot a hatodik legjobb idővel zárta, a leggyorsabb az olasz Marco Pinotti volt.

A rózsaszínű trikót a 15. szakasz óta viselő Rodríguez hiába hajrázott nagyon jól, nem fért be az első húszba, így meg kellett elégednie az összetett második helyével. Nem tudni, mennyire vigasztalja, de a pontversenyben az élen végzett, egy ponttal megelőzve Mark Cavendisht.

Az összetett harmadik helyét a 20. szakaszon emberfelettit produkáló belga Thomas De Gendt szerezte meg.