Giro: tűzijáték az utolsó emelkedőn, Urán elhúzóban

MTI MTIMTI MTI
2014.05.25. 18:21
Urán összetettben elhúzott, egy perc fölé növelte előnyét (Fotó: TDWsport.com)
A hazai közönség örömére Fabio Aru nyerte meg a Giro d'Italia olasz országúti kerékpáros-körverseny vasárnapi, 15. szakaszát, amelyen az összetettben éllovas kolumbiai Rigoberto Urán egy perc fölé növelte előnyét.

A Valdengo és Montecampione közötti 225 km-es hegyi etap utolsó emelkedőjén „tűzijátékot" rendeztek a legesélyesebb versenyzők, ebből a tavaly második helyen végző Urán került ki győztesen, leszakította ugyanis két legfőbb üldözőjét.

A 2011-es Tour de France-on győztes, a Girón egy éve harmadik ausztrál Cadel Evans ezúttal közel fél perccel rózsaszín trikós riválisa mögött ért célba, hátránya így 32 másodpercről 1:03 percre nőtt, míg a lengyel Rafal Majka 15 másodperccel kapott ki Urántól.

A szakaszgyőztes Aru és az ezúttal harmadik, szintén kolumbiai Nairo Quintana mostani jó szereplésével feljött a negyedik és ötödik helyre, hátrányuk pedig három perc alá csökkent.

A jövő vasárnapig tartó viadalon – a hétfői szünnapot követően – kedden a Ponte di Legno és Val Martello/Martelltal közötti 139 km-es újabb hegyi szakasz vár a mezőnyre.