Giro d’Italia: J. Rodríguez nyert, és vezet összetettben

2012.05.15. 17:18
Joaquim Rodríguez nyert, és rózsaszínbe öltözhet (fotó: Action Images)
A Team Katyusa spanyol versenyzője, Joaquim Rodríguez nyerte meg az olasz kerékpáros körverseny, a Giro d’Italia keddi, Civitavecchia és Assisi közötti szakaszát, és ezzel átvette a vezetést az összetett versenyben.

Rodríguez a hajrában tudott meglépni riválisaitól, és végül egyértelmű győzelemmel szerezte meg élete első szakaszgyőzelmét az olasz körversenyen. A második helyen a lengyel Bartosz Huzarski ért célba az olasz Giovanni Visconti előtt.

A szakaszgyőztes spanyol kerekes az időjóváírásnak köszönhetően átvette a vezetést összetettben a kanadai Ryder Hesjedaltól, aki 17 másodperccel követi őt, és ezúttal a 6. helyen végzett.

Holnap az Assisi és Montecatini közötti 256 kilométeres távval folytatják a kerekesek, amely a leghosszabb szakasz lesz az idei Girón.