Giro d'Italia: ecuadori siker a Pantani-emlékszakaszon

MTI/H. D.MTI/H. D.
2020.10.15. 18:02
Ecuadori siker a Pantani-emlékszakaszon (Fotó: AFP)
Jhonatan Narváez nyerte meg a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny 12. szakaszát csütörtökön, az összetett élcsoportja nem változott, míg Valter Attila a 46. helyen ért célba csapatkapitányát segítve – írja az MTI.

A Marco Pantani nevével összeforrt Cesenaticóban és környékén 204 kilométeren öt kategorizált emelkedő és további kisebb, ám meredek dombok megmászása várt a mezőnyre, az etap során a mezőny és – számos útfelirattal – a szurkolók is megemlékeztek az 1998-ban Girót és Tour de France-t nyerő Kalózról.

A hideg, esős szakasz során egy nagyobb szökevénycsoport dolgozott ki 13 perc körüli előnyt, a véghajrához érkezve pedig ketten maradtak elöl, Jhonatan Narváez és Mark Padun. Az ukrán bringás 24 kilométerrel a cél előtt defektet kapott, és bár nagyot küzdött azért, hogy ledolgozza közel félpercesről induló hátrányát, a 23 éves ecuadori kerekes volt az erősebb kettejük párharcában, ezzel pályafutása során először nyert szakaszt háromhetes körversenyen. Padun másodikként ért be, a harmadik helyet az ausztrál Simon Clarke szerezte meg.

Card

Az esélyesek csoportjában igazán nagy támadás nem volt, együtt érkeztek meg közel nyolc és fél perces lemaradással, így a portugál Joao Almeida változatlan előnnyel őrzi a rózsaszín trikót.

Valter CCC-s csapatársát, Ilnur Zakarint segítve 21 perc feletti lemaradással a 46. lett. Összetettben a 22 éves magyar kerékpáros megtartotta 22. helyét.

Pénteken a Cervia és Monselice közötti 192 kilométer megtétele vár a Giro d'Italia mezőnyére, amely összesen 3497.9 kilométert teker a 103. Giro d'Italián, amíg október 25-én célba ér Milánóban.