Giro: Contador jó hajrával növelte előnyét; belga siker

2015.05.21. 17:16
Alberto Contador (balra) 17 másodpercre növelte előnyét (Fotó: AFP)
A belga Philippe Gilbert nyerte meg az Olasz kerékpáros-körverseny 12. szakaszát. Másodikként Alberto Contador ért célba, aki az időjóváírásnak (is) köszönhetően 17 másodpercre növelte előnyét összetettben a második helyen álló Fabio Aru előtt.

A 190 km hosszú szakaszon az eső miatt több kerékpáros is elesett. Philippe Gilbert az utolsó kilométeren indított sikeres támadást, és három másodperces előnnyel nyerte meg az etapot. A belgák 32 éves korábbi világbajnoka pályafutása második szakaszsikerét könyvelhette el a Girón.

A második helyen Alberto Contador ért célba, ezért hat másodperc időjóváírást kapott. A rózsaszín trikós spanyol nyolc másodpercet vert Fabio Arura, így már 17 másodperccel vezeti az összetett versenyt olasz riválisa előtt.

Pénteken a Montecchio Maggiore és Jesolo közötti 147 km-es szakasz vár a mezőnyre.