Kajak-kenu vb: Ez volt az egyetlen jó pályánk, de ez tökéletes volt! – Csipes Tamara

PIRCS ANIKÓ, PUSZTAI VIOLAPIRCS ANIKÓ, PUSZTAI VIOLA
2019.08.25. 14:55
Magabiztos versenyzéssel lett világbajnok a Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra alkotta női kajaknégyes a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A döntő után boldogan beszéltek arról, hogy tökéletes pályát mentek, s annyira jó volt, hogy legszívesebben megismételnék.

„Annyira tökéletes pályát mentünk, hogy iszonyat büszke vagyok erre a kis csapatra!
– mondta Csipes Tamara, majd hozzátette, vannak érmek, amelyeknek jobban örül az ember, mert tudja, hogy milyen munka van mögötte, min ment keresztül, hogy odajusson. A legjobban eddig a 2010-es vb-címének örült, ezt pedig a második helyre tenné, az olimpiai arany elé.

„Szerintem ez volt az eddigi legjobb pályánk! – jelentette ki a mindössze 19 éves vezérevezős, Gazsó Alida Dóra. Mire Csipes kijavította, hogy:„ez volt az egyetlen jó pályánk.”

Videónkban azt is elmondják, hogy milyen helyezésre számítottak a világbajnokság előtt, és miért volt bennük bizonytalanság.

Az aranyérmes női egység tagjai – Bodonyi Dórát kivéve, aki már az 5000 méteres futamára készült – egyébként az interjúfolyosóról nézték végig a férfi kajaknégyes 500 méteres futamát. Az utolsó métereken így drukkoltak a fiúknak, hogy megszerezzék az olimpiai kvótát,amely sikerült is, miután az ötödik helyen értek célba.

Bodonyi Dóra nem sokkal később5000 méteren is diadalmaskodott,adöntő után az NSO Tv-nek elmondta, az idény során volt olyan, hogy nagyon kifacsarnak érezte magát, dea szegedi vb-n feltöltődött energiával.

Az eseményről a Nemzeti Sportot tudósítja:Pircs Anikó, Lipiczky Ágnes, Koncz György (fotó), Tumbász Hédi (fotó), Pusztai Viola (videó)