Kajak-kenu vb: Bodonyi Dóra egyéniben harmadszor világbajnok

B. L.B. L.
2019.08.25. 16:13
Adolf Balázs ezüstérmet szerzett élete első felnőtt világbajnokságán (Fotó: Tumbász Hédi)
A szegedi kajak-kenu világbajnokság utolsó napját az 5000 méteres döntők zárják. A női C–1-es fináléban Lakatos Zsanett a negyedik helyen zárt. Ugyanebben a számban a férfiaknál Adolf Balázs nagy csatában ezüstöt szerzett. A kajakosoknál Bodonyi Dóra sorozatban harmadszor lett aranyérmes, Noé Bálintnak nem volt esélye az éremre.

A KORÁBBI VASÁRNAPI DÖNTŐKRŐL ITT OLVASHAT!

A női 5000 méteres C–1-fináléban nem sokáig volt kérdéses az aranyérem sorsa, az Európa-bajnok fehérorosz Volha Klimava fölényesen nyert, a chilei María Mailliard lett a második a futam során sokáig vezető Csang Ja-csüe lett a bronzérmes. Lakatos Zsanettnegyedikként ért be.

A férfi C–1 5000 méteren a kubai Fernando Jorge Enríquez és a német Sebastian Brendel kezdett legjobban, de a második kör végére Adolf Balázs feljött a harmadik helyre, sőt, kilencpercnyi evezés után már a második volt a kubai mögött. Percekkel később a magyar fiú állt az élre, tempóját csupán a német rivális tudta tartani a harmadik kör elején, amikor váltottak egyet, hogy Adolf is „vizezzen” kicsit.

Két körrel a vége előtt ismét a mi versenyzőnk diktálta az iramot, az utolsó távhoz érkezve pedig alaposan a mezőny előtt haladtak, amikor jelezte Adolf a németnek, hogy most picit újra álljon ő az élre. A fordulóhoz érve robbantott Brendel, a szerencsétlenül érkező fordulónál már két hajóval vezetett, és bár Adolf próbált kapaszkodni, előzésre már nem volt esély.

Bodonyi Dóra sorozatban harmadszor nyert 5000 méteren világbajnoki címet (Fotó: Tumbász Hédi)

A női K–1-esek 5000 méteres döntőjében az 500-on négyesben aranyérmes Bodonyi Dóra révén voltunk érdekeltek, a 2017-ben 5000-en és 2018-ban 1000-en aranyérmet szerző kajakos az első kört az élmezőnyben töltötte és a harmadik helyen haladt. Itt annyira nem esett szét a mezőny, mint az előző számban, az utolsó körhöz érve is ötös bolyban haladtak, de a magyar versenyző állt az élre, egy hajóval vezetett. A nagy hajrában aztán megtartotta az előnyét, így sorozatban harmadik évben is világbajnok!

A döntő után az NSO Tv-nek elmondta, az idény során volt olyan, hogy nagyon kifacsarnak érezte magát, de a szegedi vb-n feltöltődött energiával.

A világbajnokság zárásaként a férfi K–1 5000 méteren Noé Bálint számára nem alakult jól a mezőnyharc, a sok „verekedés” miatt többször is jelentős hátrányba került, miközben az élen Max Hoff vezette a mezőnyt. Az éremesély viszonylag hamar elúszni látszott így, az élen Aleh Jurenya lapátolt két körrel a vége előtt, a hajrához érve pedig a német és a fehérorosz ellépett a többiektől, közülük végül Jurenya örülhetett – majd Hoff-fal ketten indulatosan beszélték meg a hajrában történt ütközést.