Kajak-kenu vb: 13 éremmel harmadikként zártunk az éremtáblán

2015.08.23. 16:22
Tizenhárom éremmel, benne három arannyal a fehéroroszok és a németek mögött az éremtábla harmadik helyén zárt a magyar válogatott a Milánóban zajló kajak-kenu világbajnokságon, miután a vasárnap délutáni, 5000 m-es döntőkben egyik magyar egységnek sem sikerült dobogóra állnia. Délelőtt viszont nyolc érmet szereztünk.

Az 5000 méteres döntőket szakadó esőben rendezték meg, a pályán maradó nézők – a már végzett versenyzőkkel kiegészülve – a fedett főtribünön kerestek menedéket, amely így kompletten megtelt. A három számban német (C–1), fehérorosz (NK–1) és zárásként ausztrál (K–1) aranyérem született.

Vajda Attila (C–1) végig a mezőny közepén haladt, nem volt esélye beleszólni az éremcsatába. Az aranyat német ellenlábasa, Sebastian Brendel szerezte meg spanyol és lengyel riválisa előtt. Brendel sorozatban harmadszor nyerte meg az 5000 m-t, az előző két évben Vajda végzett mögötte.

Medveczky Erika (NK–1) az élboly mögött haladt, de hiába tartalékolt a hajrára, maradt finise a dobogós helyen evezőknek is. Furcsa volt, hogy a győztes fehérorosz Marina Litvincsuk a cél után még teljes erőbedobással evezett vagy ötven métert, még egy kis kört meg akart tenni. Az volt a furcsa számára idővel, hogy a közvetlen mögötte érkező riválisok már nem követték.

Ceiner Benjamin (K–1) a mezőnyben jött, messze az élen erős tempót diktáló, egymással nagyot meccselő trió mögött. A magyar a 22. helyen zárt.