Kajak-kenu ob: Fazekas és Kulifai sikere, Kárász duplázott

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2012.08.18. 19:06
Kárász (elöl) és Vad hamarosan a felnőtt válogatottban is meghatározó lehet (Fotó: NS-archív, Tumbász Hédi)
A pénteki nyitó naphoz hasonlóan a szombati 500 méteres versenyekben is több olimpiai érmes szállt vízre és lett dobogós a kajakosok és kenusok országos bajnokságán Szolnokon.

A négyessel Londonban aranyérmes Fazekas Krisztina ezúttal győri klubtársaival nyerte meg ezt a számot, míg párosban harmadikként ért célba az ifjúsági olimpiai bajnok Farkasdi Ramónával.

A férfi négyessel ötkarikás ezüstérmes Kulifai Tamás Pintér Márkkal ünnepelhetett bajnoki címet, az MTK-s kvartett tagjaként pedig – Tóth Dáviddal és Pauman Dániellel – második lett. A Kammerer Zoltán sztrókolta győri egység – azután, hogy 1000 méteren ezüstöt harcolt ki – most harmadik lett.

Ki kell emelni a jövő nagy reménységének tartott, a felnőttek között a tavalyi belgrádi Európa-bajnokságon a négyesben már bemutatkozó Kárász Anna teljesítményét, aki a tegnap megnyert 1000 méter egyes után 500 méteren sem talált legyőzőre, sőt ma a másik nagy tehetséggel, a felnőttek mezőnyébe már szintén belekóstoló Vad Ninettával együtt alkotott párosa is első helyen ért célba.

Mindenképpen érdekes, és így említésre méltó C-2-ben a Kiss Tamás, Csabai Edvin alkotta csepeli egység diadala. Előbbi Peking olimpiai bronzérmeseként azóta is keresi egyelőre a helyét, utóbbi viszont maratoni specialistaként az élsporttól már visszavonulva is magyar bajnok tudott még lenni.

Vasárnap 8.30 órától kezdődik a program a 200 m-es előfutamokkal, akkor 12-től már a döntőket rendezik meg, az ob zárásaként kerül sor 15 órától az 5000 méteres finálékra.