Kajak-kenu: Kozák triplázott, Vasbányaiék dupláztak

MTI MTIMTI MTI
2014.06.08. 17:01
Vasbányai Henrik duplázott Mike Róbert oldalán (Fotó: Tumbász Hédi)
A pénteki 500 méter egyest megnyerő kajakos Kozák Danuta két számban is diadalmaskodott a kajakosok és kenusok Szegeden zajló első Európa- és világbajnoki válogatójának vasárnapi záró napján, míg a Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenus duó az 1000 méter után 500-on sem talált legyőzőre.

Az olimpiai és világbajnok Kozák az utolsó versenynapon előbb 200 méter egyesben utasított maga mögé mindenkit, majd Szabó Petrával párosban is első lett a legrövidebb távon. A kenusoknál a vb-bronzérmes Lakatos Zsanett nyert 200 méter egyesben.

A férfiaknál a világbajnok Vasbányai, Mike kettős ezúttal is magabiztosan versenyzett, a C–1-es 500 méteres döntőt pedig a győriek tehetsége, a 19 éves Khaut Kristóf nyerte. A kajakosok 200 méteren csaptak össze vasárnap: egyesben az olimpiai hatodik, májusban, ugyancsak Szegeden világkupa-győztes Dudás Miklós, párosban a Molnár Péter, Bán Kristóf duó diadalmaskodott.

A program a leghosszabb táv, az 5000 méter döntőivel zárult, ezekben a kajakos Pauman Dániel és Medveczky Erika, valamint a kenus Vajda Attila ért elsőként a célba.

A győztes egységek indulási jogot szereztek a németországi Brandenburgban július 11-13-án sorra kerülő Európa-bajnokságra. Az augusztusi, moszkvai világbajnokságra azok utazhatnak, akik két válogatót nyernek. A második szelektáló viadalt június 27-29-én rendezik Szegeden.