Volán-pont Linzből, vereség szétlövés után

2011.01.21. 21:57
Hetényi Zoltán elkapta a fonalat Linzben (Fotó: Mirkó István, NS-archív)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 40. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 Linzben vendégeskedett és egy ponttal gazdagabban távozott, miután a házigazdák csak a szétlövésben bizonyultak jobbnak. A mérkőzés hőse magyar részről Hetényi Zoltán volt, aki egy gólt kapott ugyan, de 47 lövést védett.

1. HARMAD

Tommi Satosaari távozását követően immár kérdés sem merülhetett fel, hogy Hetényi Zoltán korcsolyázott ki a fehérváriak kezdőkapusaként, és hogy milyen jól tette, arra bizonyíték rögtön az első harmadban bemutatott produkciója. A Volán válogatott hálóőre tizenhét lövést kapott, amelyből csak egy gól született: a 10. percben Gregor Baumgartner talált be a vendégek kapujába. Ám ez is csak az egyenlítéshez volt elég, hiszen 2:22-nél Palkovics Krisztián mattolta Alex Westlundot. A játékrészben azonban – amely ritka kivételként egyetlen kiállítást sem hozott – majd' felbillent a pálya: a hazaiak azonban hiába lőttek kétszer annyit kapura, mint a vendégek, ez az eredményben nem mutatkozott meg. (1–1)

SZAVAZÁS

Ön szerint bejut-e a Sapa Fehérvár AV19 az EBEL 2010–2011-es szezonjának rájátszásába?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

2. HARMAD

A folytatásban is elsősorban a házigazdák akarata érvényesült, de a 32. percben a mérkőzés első kiállítását sikerrel védekezte ki a Volán. Az akkor vétkes Horváth András a hajrában is a kiállítás sorsára jutott, de akkor legalább egy linzit is „magával" vitt a kétperces pihenőre. A vendéglátók kezdeti lendülete valamelyest alábbhagyott ugyan, de még így is sokkal közelebb álltak a gólszerzéshez, mint a fehérváriak, akiknél azonban Hetényi Zoltán lehúzta a rolót.  (1–1)

3. HARMAD

A felvonás elején rögtön újabb emberhátrányt kellett kivédekezni a Volánnak – Ales Krancj volt a kiállított –, de jól állta a hazai rohamokat a fehérvári védelem, amelyet bizony több kritikai ért a közelmúltban. Ezúttal azonban minden dicséretet megérdemeltek. Bár a lövési mutatóban így is nagyságrendileg volt jobb a Linz – azért a harmadik felvonásban kiegyenlítettebbé vált a játék – , azért döntően az számít, ami az eredményjelzőn van feltüntetve, abban pedig éppen egyenlően álltak a felek. Így hatvan perc után jöhetett a túlóra.  (1–1)

HOSSZABBÍTÁS

Az ötperces ráadásban ismételten megdolgoztatták Hetényit a linziek, de ezúttal sem sikerült túljárniuk az eszén, pedig a záró 71 másodpercre az emberfórt is megkapták... A szétlövés végül az osztrákoknak sikerült jobban – nem volt ez mindig így, a szezon elején a Volán Linzben éppen büntetőkkel győzött 4–3-ra –, de a fehérváriak így is pontot szereztek.  (2–1)

Ami a korábbi rossz periódus után dicséretes: a nyolcvereséges széria után immár sorozatban másodszor szerez pontot az Alba Volán, ami jó alap lehet a fehérváriak számára a további hősies küzdelemre a rájátszásért. A fehérváriak legutóbb december 23-án, Bécsben büntetőztek, akkor győzni tudtak. A szezonban viszont immár ötödször – negyedszer idegenben –, a mérlegük eddig 2–2 volt.

EBEL, ALAPSZAKASZ, 40. FORDULÓ
BLACK WINGS LINZ–SAPA FEHÉRVÁR AV19 2–1 – szétlövéssel (1–1, 0–0, 0–0, 0–0, 1–0)
Linz, 2900 néző. V: Trilar (szlovén), Sporer, Wurzer (mindkettő osztrák)
LINZ: Westlund – MacDonald, Cashman, Keller, Purdie, Leahy – McKenzie, R. Lukas, Ward, P. Lukas, Baumgartner – Bronilla, Mayr, Grabher Meier, Oberkofler, Mairitsch – Scholz, Haidinger, Schwab, Schlacher
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Horváth A., Tokaji, Ladányi, Vas M., Vaszjunyin – Ackeström, Kranjc, Palkovics, Johansson, Mihály Á. – Durco, Orbán, Kovács Cs., Fekete D., Benk – Jobb, Holéczy
Gólok: 2:22: Palkovics (Kranjc, Johansson, 0–1). 9:37: Baumgartner (1–1). Győztes lövés: Oberkofler (2–1)
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
További eredmények: Graz–Jesenice 2–0, Ljubljana–Vienna 0–4, Villach–Salzburg 4–5, Zagreb–Klagenfurt 3–4 – sz.
1. Klagenfurt 40 21 6 4 9 145–116 58