Vereséggel búcsúzott az évtől a Volán

2010.12.30. 21:36
Satosaarinak (jobbra) többször nekimentek a graziak, a Volán kapusa a végén ököllel vett volna elégtételt<br />(Fotó: Havran Zoltán)
A SAPA Feh&eacute;rv&aacute;r AV 19 hazai p&aacute;ly&aacute;n m&aacute;r a 14. m&aacute;sodpercben g&oacute;lt kapott, &eacute;s hi&aacute;ba egyenl&iacute;tett a m&aacute;sodik harmad v&eacute;g&eacute;n, v&eacute;g&uuml;l 3&ndash;2-re kikapott a Grazt&oacute;l az osztr&aacute;k j&eacute;gkorongbajnoks&aacute;g (EBEL) alapszakasz&aacute;nak 32. fordul&oacute;j&aacute;ban.

Azok a nézők, akik kicsit is későn érkeztek, bizony lekéstek az első gólról. Sajnos azok sem repestek az örömtől, akik látták, mivel a vendégek szerezték, mégpedig a találkozó 14. másodpercében.

Ezután hosszú gólcsend következett, amely egészen a második harmad 15. percéig tartott, amikor Palkovics Krisztián egyenlített – egy kipattanót lőtt éles szögből Fabian Weinhandl kapujába.

Nem sokkal ezután a vezetést is megszerezhette volna a Volán, ám Ladányi Balázs bombája a kapuvason csattant. Ezt nem lehet a mieinknek hibaként felróni, azt viszont igen, hogy a 38. percben igencsak elcsúszott a védekezésük, aminek eredményeképp a graziak másodszor is előnyhöz jutottak.

Így a harmadik játékrész is azzal telt, hogy a mieink próbáltak egyenlíteni, miközben a vendégek kevés kockázatot vállalva tartották a számukra kedvező eredményt.

Az 55. percben Horváth András kiállításával nagy lehetőséghez jutott a Graz, amely viszonylag hamar ki is használta az emberelőnyt, még nehezebb helyzetbe hozva a Fehérvárt.

A végén Tommi Satosaari bunyót kezdeményező magánszáma okozott kisebb izgalmakat – a finn kapus ekkor már nem először került fizikai kontaktusba valamelyik osztrákkal, ennek tudható be, hogy kissé elborult az agya –, no meg Sofron István gólja, amellyel alig több mint egy perccel a vége előtt ismét felcsillant a remény a pontszerzésre.

Satosaari lejött a pályáról, ám emberfórban sem sikerült begyötörni a harmadik gólt, így az év utolsó fordulójában a Graz 3–2-re győzni tudott Székesfehérváron.

EBEL
32. FORDULÓ
SAPA Fehérvár AV 19–Graz 2–3 (0–1, 1–1, 1–1)
Székesfehérvár, 3300 néző. Vezette: Jelinek, Hütter (mindkettő osztrák), Németh M.
FEHÉRVÁR: Satosaari – Horváth A., Tokaji, Ladányi, Sofron, Vas M. – Ackeström, Jobb, Mihály Á. Johansson, PALKOVICS – Durco, Orbán, Kovács Cs., Fekete D., Benk – Maklári, Nagy G., Vaszjunyin
GRAZ: Weinhandl – WERENKA, Klimbacher, Norris, PARÉ, M. IBERER – Tremblay,  Lindgren, Herzog, Peintner, Woger – F. Iberer, Kuiper, Brunegger, Ganahl, Lenes –  Lembacher, Hancock, C. Harand, Ouelette, P. Harand
Gólok: 0:14: M. Iberer (Paré, Norris, 0–1). 34:29: Palkovics (Johansson, Mihály Á., 1–1). 37:21: Norris (Paré, M. Iberer, 1–2). 55:15: Werenka (Hancock – emberelőny, 1–3). 58:57: Sofron (Durco, 2–3)
Kiállítások: 14+10 perc fegyelmi (Satosaari), ill. 12 perc
További eredmények: Jesenice–Zagreb 4–1, Linz–Vienna 5–0, Ljubljana–Klagenfurt 3–2, Villach–Salzburg 6–5

KEVIN PRIMEAU, a Fehérvár edzője: – Az első öt percben fejben nem voltunk ott a jégen, ám utána kimondottan jól játszottunk. Egy emberelőny döntötte el a mérkőzést, valamint apróságok, kicsi hibák, de nincs időnk keseregni, mennünk kell tovább.
BILL GILLIGAN, a Graz edzője: – Nem játszottunk jól, viszont kapusunk, Fabian Weinhandl nagyon jó teljesítményt nyújtott, ő nyerte meg nekünk a meccset. Fáradtak voltunk, nagy menetelés közepén vagyunk – igaz, ez érvényes a többi csapatra is –, ilyenkor nehéz minden mérkőzésen jól játszani.

1. Klagenfurt 32 19 4 4 5 123–92 50
2. Salzburg 32 15 5 2 10 137–107 42
3. Vienna 32 15 5 2 10 130–99 42
4. Villach 32 15 3 1 13 117–105 37
5. Graz 32 14 2 2 14 100–97 34
6. Ljubljana 32 13 2 3 14 103–122 33
7. Linz 32 11 3 5 13 85–92 33
8. FEHÉRVÁR 32 8 4 4 16 92–128 28