Vereséggel búcsúzott az EBEL-szezontól a Volán

2013.02.22. 21:28
A Volán Ljubljanában nem tudott nyerni (Fotó: Török Attila, archív)
Véget ért az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) a Volán számára: a fehérvári együttes az alsóházi rájátszás utolsó fordulójában 3–2-es vereséget szenvedett az Olimpja Ljubljana otthonában, így az alsóház ötödik helyén zárt, csak az Innsbruckot tudta megelőzni.

A meccsnek már egyik csapat számára sem volt tétje, hiszen a rájátszás negyeddöntőjébe már egyik együttes sem juthatott be. A fehérváriak kapuját Rajna Miklós védte némi meglepetésre. A mérkőzésen a Volán kezdett jobban, Sikorcin Ladislav lövését a második percben nagy bravúrral védte Jerry Kuhn.

A negyedik percben megszerezte a vezetést a házigazda szlovén csapat: egy három a kettő elleni szituációban De Vergilio passzolt D'Alivéshez, aki a kapu bal oldalába helyezett, Rajnának esélye sem volt hárítani. (1–0)

A hetedik minutum elején kiállították Miha Pesjakot, a Volán emberelőnyben pedig kiegyenlített: Frank Banham lövését védte a szlovénok kiváló kapusa, ám a kipattanót Sikorcin a hálóba húzta, ekkor már tehetetlen volt Kuhn. (1–1) A harmad végén Horváth Andrást is kiszórták, ám a fehérváriak kibekkelték az emberhátrányt.

A második harmad elején kissé álmosan kezdtek a csapatok, a Ljubljanának két játékosa is megsérült: előbb Ziga Pancét találta el egy korong szerencsétlenül, majd Igor Cvetek is kiszállt a játékból. Kovács a kapuvasat találta el, majd a játékrész 16. percében betalált az Olimpija: Kevin De Vergilio lövését hárította Rajna, a kipattanót a szemfüles Ales Music továbbította a vendégek kapujába. (2–1)

A 37. percben Vas Márton ütött kis híján gólt, ám a bírók videón visszanézték az esetet, és a korong nem haladt át teljes terjedelmével a gólvonalon, így maradt a 2–1-es szlovén vezetés. A harmadik harmadba küzdött a Volán, és meg is lett az eredménye: a záró játékrész 10. percében Magosi Bálint játszott Kyle Baileyhez, aki a jobb oldalon érkezve a bal felsőbe vágta a korongot. (2–2)

Az 50. perc végén Novák kapott két percet, ám kivédekezte az emberhátrányt a Volán. Az 54. minutum elején Andrej Hebar megszerezte a harmadik ljubljanai gólt, Matevz Erman átadása után volt eredményes. (3–2)

A hajrában a Volán lehozta Rajnát, hogy eggyel több ember legyen benn támadásban, ám így sem sikerült gólt szereznie, így vereséggel búcsúzott az EBEL 2012–2013-as idényétől.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

JÉGKORONG, EBEL
TILIA OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 3–2
(1–1, 1–0, 1–1)
Ljubljana, 1000 néző. Vezette: Gebei (magyar), Trilar, Hribar (mindkettő szlovén), Kovács B. (magyar)
LJUBLJANA: Kuhn – Thomas, Dervaric, De Vergilio, Music, D'Alvise – Cvetek, Erman, Z. Pance, Verlic, Hebar – Groznik, Grahut, E. Pance, Ankerst, Pesjak – Ograjensek, M. Hocevar, Ropret
FEHÉRVÁR: Rajna – Sille, Orbán, Benk, Bailey, Magosi – Pratt, Durco, Banham, Sikorcin, F. Novák – Horváth A., Hetényi P., Sofron, Vas M., Kovács Cs. – Rusk, Tokaji, Mihály Á., Metcalfe, Tóth G.
Gólok: 3:46: D'Alvise (De Vergilio, E. Pance, 1–0). 6:58: Sikorcin (Banham – emberelőny, 1–1). 34:18: Music (De Vergilio, Erman, 2–1). 48:42: Bailey (Magosi, Benk, 2–2). 53:01: Hebar (Erman, Z. Pance, 3–2)
Kiállítások: 4, ill. 4 perc

További eredmények, alsóház: Dornbirn–Salzburg 2–3, Innsbruck–Znojmo 2–5 felsőház: Linz–Graz 4–2, Medvescak Zagreb–Villach 3–0, Vienna–Klagenfurt 3–2 – szétlövéssel

A negyeddöntő párosítása: Vienna–Znojmo, Linz–Villach, Klagenfurt–Graz, Zagreb–Salzburg.
A középszakasz első helyezettje választhatott magának ellenfelet a negyeddöntőre. A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak. Az első mérkőzéseket vasárnap játsszák.