Vége a rossz Volán-szériának: a Fehérvár elkapta a KAC-ot

2011.11.27. 19:59
A Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata az EBEL 26. fordulójában remek 3–1-es győzelmet aratott a KAC ellen, ezzel megtörte négyes vereségsorozatát.

Ismét örülhettek: a Fehérvár szép győzelemmel vetett véget rossz szériájának (Fotó: Fuszek Gábor, archív)

A 7. percben egy meghiúsult KAC támadás után Vas Márton szabadított fel Ladányi Balázs elé. Utóbbi a Volán saját harmadából induló Sofron Istvánt szöktette, aki teljesen egyedül vezethette rá a korongot a klagenfurtiak kapujára, és a ziccert kihasználva közelről a kapu jobb felső sarkába bombázott: 1–0.

A 11. percben egy akasztásért kiállították a fehérváriaktól Derek Ryant, de az emberelőnyt hiába próbálták nagy rohammal kihasználni a vendégek, nem jutottak el komolyabb lövőhelyzetig. Ezzel szemben Ryan alighogy visszatért a büntetőpadról, máris kettőre növelte a magyar csapat előnyét: két KAC játékos mellett ellavírozva került gólhelyzetbe, és erős lövéssel küldte a gólvonalon túlra a korongot a kapus két lába között. 2–0.

Kevin Primeau: – Jól játszott a csapat, és mindenki kihozta magából azt, ami igazából benne van, és végre azok az apróságok a mi javunkra jöttek össze, amelyek eddig nem. Keményen megdolgoztunk ezért a sikerért, és remélhetőleg most már jönni fognak az eredmények.
Manny Viveiros: – Annyi helyzetünk volt a mérkőzésen, hogy bőven nyerhettünk volna. Komoly nehézséget okozott, hogy a kapuba juttassuk a korongot, ám ezzel együtt a játékvezetők ténykedése sem volt megfelelő, de erről nem ők tehetnek. Ebben a ligában profi hokisok játszanak, míg a játékvezetők egész nap dolgoznak, így nagyon nehéz dolguk van, és ez esetenként kiütközik a teljesítményükön.

A 16. percben Johannes Reichelt állították ki a vendégcsapatból. A Volán igyekezett kihasználni az emberelőnyt, időt is kért. Sőt, a technikai szünet után azonnal kettős emberelőnybe kerültek a hazaiak, amikor Tenutét is a palánk mögé ültették a bírók, de nem sikerült gólra váltani a fórt – hatalmas lehetőséget hagytak ki a fehérváriak.

A második játékrész eseménytelen nyitánya után a 24. percben Tóth Adrián botja az ellenfél egyik játékosa alá került, és kiállították a magyar hokist. Emberhátrányban is a magyar gárda uralta a mérkőzést: Vas szerzett labdát, és egyedül száguldott a vendég harmadba, de lövését hárította Andy Chiodo.

A 25. percben Justin Dacosta egy kőkemény medvepuszinak köszönhetően jó fél méterről repült a palánkra, és belső combját fájlalva elterült a jégen – a magyar szakmai stáb segítségével csúszott le aztán a pályáról. Két perccel később Ryan lövése után a vendégkapus hóna alatt alá szorult a korong, Sofron nagy svunggal érkezett, ütője pedig eltalálta a KAC kapuvédőjét. Egy kis dulakodás után ki is állították a magyar játékost, a vele birokra kelő Reichellel egyetemben. Egy percen belül még egy Klagenfurt-játékost leküldtek a bírók, így négy a három ellen támadhattak a fehérváriak. A harmad hátralévő része eseménytelenül telt, az utolsó villanás a 35. percben Palkovicsé volt, aki kiugrott egy koronglopás után, de hamar felzárkóztak mellé a védők, és könnyedén szerelték – maradt a 2–0.

Az 55. percig már-már úgy tűnt, hogy az utolsó játékrész langyos húsz perccel tesz pontot a mérkőzés végére. Ekkor azonban a vendégektől a magyar kapu mögé araszoló Michael Siklenka három védő között visszapasszolta a korongot Thomas Hundertpfuntnak, aki három méterről talált Adam Munro kapujába: 2–1.

Épphogy feltámadtak azonban a KAC reményei, Vas Márton az 56. percben fórból elengedett egy brutális erősségű lövést, amely egyenesen a vendégek kapujába talált – Vas ezzel beállította a 3–1-es végeredményt, a Volán négy kudarc után győzött ismét.

JÉGKORONG, EBEL
26. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19KLAGENFURT (osztrák) 3–1 (2–0, 0–0, 1–1)
Székesfehérvár, 3100 néző. Vezette: Jelinek (osztrák), Kamsek, Lesniak (mindkettő szlovén), Smeibidlo (osztrák)
FEHÉRVÁR: MUNRO – Tokaji, Pratt, SOFRON, VAS M., LADÁNYI – DaCosta, HORVÁTH A., Palkovics, Ryan, Benk – Durco, SILLE, Kovács Cs., Sikorcin, Mihály Á. – Orbán, Tóth A., Láda B., Magosi B.
KLAGENFURT: CHIODO – Siklenka, Reichel, Lammers, Tenute, Brandner – Ratz, Furey, HUNDERTPFUND, Koch, Kalt – Kirisits, M. O. Isopp, M. Geier, Herburger, Holzer – Schellander, Morrison, Pirmann
Gólok:6:35: Sofron (Ladányi, Vas M., 1–0). 12:44: Ryan (Kovács Cs., Pratt, 2–0), 54:54: Hundertpfund (Furey, Kalt, 2–1). 55:45: Vas M. (Ladányi, Tokaji – emberelőny, 3–1)
Kiállítások: 12, ill. 20 perc
További eredmények: Ljubljana–Salzburg 5–6 – hosszabbítás után, Vienna–Znojmo 4–1, Villach–Jesenice 6–0, Zagreb–Linz 5–4 szétlövéssel. Szabadnapos: Graz.