Vas-duplával hosszabbításos Volán-siker

2012.10.26. 22:13
A Volán két héten belül másodszor is legyőzte a Grazot (Fotó: Mirkó István)
A Sapa Fehérvár AV 19 hazai pályán hosszabbítás után 2–1-re nyert a Graz ellen az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) 15. fordulójában.

Két héten belül másodszor találkozott egymással az EBEL-ben a Fehérvár és a Graz, az előző összecsapáson Kevin Primeau felmentése után Palkovics Krisztián és Sille Tamás irányításával diadalmaskodott a magyar csapat 3–2-re. Már azon a találkozón is ott ült a lelátón Jan Neliba, akit azóta megbíztak a Volán irányításával. A cseh szakemberrel a fehérváriak otthon múlták felül a Klagenfurtot, majd kikaptak Zágrábban.

(–, 16, 2, 29

A Graznak tehát volt miért visszavágnia, és mivel a tengerentúlon továbbra is tart a lockout az NHL-ben, így ismét Székesfehérvárra érkezett Thomas Vanek, aki a legeredményesebb osztrák hokis az amerikai ligában. Az első percek igazán komoly helyzet nélkül teltek, utána magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Volán, és átvette az irányítást. Gól azonban nem esett az első harmadban, hol a hazai támadók voltak pontatlanok, hol a Graz kapusa védett. Vanek a szünet előtt tesztelte először igazán komolyan Adam Munrót, de a hálóőr állta a rohamot.

A második játékrészben folytatódott a kiegyenlített játék, amiben a hazai közönség biztatását élvező Fehérvár állt talán valamivel közelebb a vezető találat megszerzéséhez. A 30. percben aztán meg is született a várt találat, Vas Márton gólját egy kis videózás után adta meg a játékvezető. A következő szünet előtt a Fehárvár játszhatott többször is emberelőnyben, míg a harmadik játékrész elején a Graz, de sajnos csak az osztrákok tudtak élni a lehetőséggel. Sorozatban három büntetést is kaptak a hazaiak, az utolsóval pedig már élt a Graz és Greg Day révén egalizált. Ezután belelkesült az ellenfél, mégis a Volán jutott előnyös helyzetig, de nem tudott élni vele, így jöhetett a hosszabbítás.

A hazaiak a ráadásban is fölénybe kerültek (három és fél percet játszhattak négy a háromba), mégis Munrónak kellett nagyot védenie Vanek ziccerénél. Amikor már talán a fehérvári szurkolók is lélekben felkészültek a szétlövésre, 15 másodperccel a vége előtt jött Vas Márton és eldöntötte a meccset.

Nem vár könnyű feladat a folytatásban sem a Volánra, hiszen vasárnap késő délután a bajnoki címvédő Linzet fogadja.

MUNRO, TÖMÖR VÉDEKEZÉS - ÍGY LÁTTÁK A VOLÁN JÁTÉKOSAI

EBEL, ALAPSZAKASZ, 15. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV19–MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS (osztrák) 2–1 (0–0, 1–0, 0–1, 1–0) – hosszabbítás után
Székesfehérvár, 3382 néző. Vezette: Fajdiga (szlovén), Erd, Hütter, Widmann (mindhárom osztrák)
FEHÉRVÁR: MUNRO – HETÉNYI P., Horváth A., Sofron, VAS M., Ladányi – Durco, Pratt, BANHAM, Johansson, Mihály Á. – Pozsgai, Tokaji, Sikorcin, Metcalfe, Kovács Cs. – Orbán, Benk, Bailey, Magosi – Hajós
GRAZ: CLOUTIER – Jarrett, Van Ballegooie, Vanek, Day, LATENDRESSE – Reinthaler, Lannon, Lefebvre, Frischmon, Ganahl – Lembacher, Delmore, M. Iberer, Wren, Labelle – Oraze, Holst, Moderer, Zusevics
Gólok: 29:43: Vas M. (Sofron, Ladányi, 1–0). 53:02: Day (Van Ballegooie, Jarrett – emberelőny, 1–1). 64:45: Vas M. (Pratt – ee., 2–1)
Kiállítások: 8+végleges fegyelmi (Tokaji), ill. 17+10 perc fegyelmi (Jarrett)+végleges fegyelmi (Wren)
További eredmények: Dornbirn–Salzburg 3–2 – szétlövéssel, Linz–Zagreb 1–5, Ljubljana–Innsbruck 6–3 (kedden játszották), Vienna–Znojmo 3–1, Villach–Klagenfurt 5–4
Jan Neliba, a Fehérvár edzője: A második harmadban alapoztuk meg a győzelmünket, amikor nagyon jól, célratörően, és agresszívan játszottunk. Több gólt is szerezhettünk volna, és akkor könnyebb lehetett volna a vége. Nagyon meg kell becsülni ezt a két pontot, hiszen egy rendkívül erős ellenféllel szemben értük el. A védekezésünkön egyértelműen javítanunk kell, túlságosan sokat erőltetjük úgy a támadásokat, hogy közben a védekezésre kevesebb figyelmet fordítunk. A támadásainknál, pedig egyszerűbben kellene kapura törni.
Mario Richer, a Graz edzője: Nagyon izgalmas mérkőzés volt, amelyen feltétlenül rászolgáltunk az egy pontra. Helyenként közel voltunk a két ponthoz is, de a hosszabbításban nagyon sokat voltunk emberhátrányban, és ezt már nem tudtuk kivédekezni, a liga egyik legjobb emberelőnyös játékát játszó csapat ellen. Ez túlságosan nagy falatnak bizonyult…