Újabb Volán-siker: a Villach is megadta magát Székesfehérváron

2012.11.25. 19:54
Vas Márton (jobbra, kékben) jókor érkezett, a 11. percben vezetéshez jutott a Volán (Fotó: Mirkó István)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 25. fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 háromgólos győzelmet aratott hazai környezetben a Villach ellen. Tizennegyedik győzelmét könyvelte el a fehérvári együttes, a tizenkettediket a rendes játékidőben, az osztrákok tizedszer kaptak ki, de csak nyolcadszor maradtak pont nélkül.

1. harmad

Rögtön az elején jó tempójú csatába bocsátkozott egymással a két gárda, ennek köszönhetően mindkét kapu előtt felváltva alakultak ki veszélyes helyzetek. A 11. percben aztán vezetéshez jutott a házigazda: korongszerzés után Sofron István viharzott el a jobb szélen, lövése kijött Jean-Philippe Lamourex-ről, de miután a védők nem takarítottak időben, érkezett a második hullámban Vas Márton, aki közelről nem kegyelmezett. A hátralévő időben a Volán átvette az irányítást, több komoly lehetőséget alakított ki ellenfelénél, de az előnyét nem tudta növelni. Mindössze néhány játékvezetői ítélet borzolta a hazai nézők idegeit, mert a kedvencek stabilan álltak a jégen (1–0).

2. harmad

Nagy elánnal kezdte a Villach a felvonást – Munrónak már jobban fel kellett kötnie az alsóneműt –, de ebből a házigazdák jöttek ki jobban, akik tulajdonképpen a semmiből növelték az előnyüket A 25. percben kontrát vezettek, amelyet Orbán Attila hatalmas bombája zárt. Ezt követően megint kiegyenlített ütközetet vívtak a felek, aztán a 33. percben szépítettek a vendégek. A kapu előtt helyezkedő Derek Damon kapott egy jó passzt a harmadvonalról, amit elsőre még Munro mögött a kapuvasra tolt. A kipattanónál már helyzeti előnyben volt a jégen fekvő Volán-kapussal szemben, és gyors mozdulattal be is kotorta a pakkot a gólvonal mögé. Felpörgette a végjátékot az egygólos különbség, de amíg a vendégek elpuskázták, addig a házigazdák kihasználták a fórt: kapu előtti kavarodás végén Tyler Metcalfe volt eredményes, jó hangulatot teremtve a szünetre, és a harmadik felvonásra (3–1).

3. harmad

Továbbra sem tudott egyik csapat a másik fölé kerekedni – vagy fordítva, másik az egyik fölé –, és ezen csak az emberelőnyös szituációk sem igazán változtattak. A vendégek szimpla, a házigazdák dupla emberelőnyt hagytak kihasználatlanul. A mérkőzés a hajrában dőlt el, amikor az 55. percben Magosi Bálint – kihasználva a vendégek figyelmetlen cseréjét – ziccerben lépett be a támadó harmadba, rávitte a korongot villachi kapusra, majd közelről, erősen, rutinosan lőtt a bal válla fölé. Védhetetlen löket volt. A hátralévő percekre már nem maradt él és izgalom, győzött a Volán (4–1).

„MEGY TOVÁBB A SZEKÉR, ÉS MÁR NEM TORPANUNK MEG”
EBEL, ALAPSZAKASZ, 25. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–VILLACHER SV (osztrák) 4–1 (1–0, 2–1, 1–0)
Székesfehérvár, 3406 néző. V: Krcelic (horvát), Trilar, Rakovic (midnkettő szlovén), Nagy A.
FEHÉRVÁR: MUNRO – PRATT, Durco, BANHAM, Johansson, METCALFE – SILLE, ORBÁN, BENK, BAILEY, MAGOSI B. – Horváth A., SOFRON, VAS M., Ladányi – Pozsgai, Tokaji, Mihály Á., Sikorcin, Kovács Cs. Edző: Jan Neliba
VILLACHER: Lamoureux – Hotham, Cole, Pewal, DAMON, HUGHES – Pretnar, Altmann, Grabner, Ryan, Pusa – Bacher, Unterluggauer, Nageler, Peintner, B. Petrik – Steiner, Platzer, Göhringer, Hartl. Edző: Hannu Järvenpää
Gólok: 10:47: Vas M. (Ladányi, Sofron, 1–0). 24:48: Orbán (Magosi, Bailey, 2–0). 32:43: Damon (Hughes, Unterluggauer, 2–1). 38:10: Metcalfe (Johansson, Pratt – emberelőny, 3–1). 54:22: Magosi B. (Pozsgai, Tokaji, 4–1)
Kiállítások: 10, ill. 10 perc+10 perc fegyelmi (Lamoureux)
Jan Neliba:– Természetesen örülök annak, hogy a csapat visszatért a megfelelő útra, és ez meghozta azt az eredményt, amely elvárható tőle. Jó kapusteljesítmény mellett mindenki megtette a magáét, ez segített abban, hogy végül biztos sikerrel zárjuk a találkozót. Úgy érzem, végig kontrolláltuk a mérkőzést, szórakoztattuk a közönséget, amely ismét igazi lendületet adott a csapatnak. Azt azért meg kell jegyeznem, hogy kellett a szerencse is, mert erős csapat a Villach, nincs köztünk háromgólos különbség. A csapategység diadalának tartom a sikert, jó volt látni, ahogy a játékosok csúsztak-másztak, lövéseket blokkoltak.
Hannu Järvenpää: – Ez a két együttes mindig jó mérkőzést játszik egymással, ezúttal sem volt másképp. A Fehérvár kitűnően védekezett, csupán egy gólt tudtunk lőni, ennyivel nem lehet hokimeccset nyerni. De akarok panaszkodni, remélem, a helyzetkihasználásunk javulni fog, mert pénteken nagyon fontos mérkőzés vár ránk Salzburgban. Szeretnék elnézést kérni a hazai közönségtől a viselkedésemért, kissé túlreagáltam a helyzetet.
További mérkőzések: Graz–Salzburg 1–5 (0–2, 1–3, 0–0), Vienna–Dornbirn 4–1 (0–0, 2–0, 2–1), Olimpija Ljubljana–Innsbruck 1–2 (0–0, 0–1, 1–1), Linz–Medvescak Zagreb 2–1 (2–0, 0–0, 0–1)
Znojmo–Klagenfurt 3–4 – h.u. (0–3, 0–0, 3–0, 0–1)
1. Vienna 25 15 3 2 5 80–51 +29 38
2. Medvescak Zagreb 25 15 2 3 5 90–57 +33 37
3. Villach 25 12 3 2 8 100–84 +16 32
4. Linz 25 11 4 1 9 88–82 +6 31
5. Znojmo 25 12 1 4 8 90–82 +8 30
6. SAPA Fehérvár AV19 25 12 2 2 9 86–80 +6 30
7. Graz 25 10 3 4 8 84–80 +4 30